Nuotaikinga šventė vaikams bibliotekoje „Židinys“

Birželio 1 dieną prie Panevėžio Elenos Mezginaitės viešosios bibliotekos padalinio „Židinys“ įvyko renginys, skirtas paminėti Tarptautinei vaikų gynimo dienai.

Tarptautinė vaikų gynimo diena pirmą kartą paminėta 1950 metais ir nuo to laiko yra švenčiama kasmet, birželio 1-ąją dieną. Ši diena yra skirta priminti visuomenei apie būtinybę saugoti ir gerbti vaikų teises.
Smagiai paminėti šią gražią šventę ir nors trumpam prisiminti vaikystę sugalvojo bibliotekos „Židinys“ darbuotojos – jos pakvietė vaikus į nuotaikingą renginį su dainomis ir klounu Batareika.

Nors dangus niaukstėsi ir gailėjo saulės spindulių, visgi į renginį sugužėjo dvi mokyklinukų klasės: Vytauto Žemkalnio gimnazijos antrokai ir „Vilties“ progimnazijos ketvirtokai kartu su savo mokytojomis.

Renginys prasidėjo suskaičiavus, kad yra net trys progos vaikams švęsti ir džiaugtis. Tai – Tarptautinė vaikų gynimo diena, pirmoji vasaros diena ir „Vilties“ progimnazijos ketvirtokų užimta 1-oji vieta bibliotekos „Židinys“ organizuotame projekte „Eilių orkestras“. Vėliau paaiškėjo, kad yra ir ketvirtoji priežastis linksmintis  – „Vilties“ progimnazijos ketvirtokė Kornelija birželio 1-ąją švenčia gimimo dieną!

Prisiminus bibliotekoje vykusį projektą „Eilių orkestras“, suskambėjo ir ketvirtokų, ir antrokų konkurse dalyvavusios dainos, o po jų vaikų laukė dovana – „Geros nuotaikos edukacinė programa su klounu“.

Linksmuolis, išdykauti mėgstantis klounas Batareika užkrėtė vaikus gera nuotaika. Visi noriai ir drąsiai priėmė išbandymus: kol ketvirtokai muzikavo su klouno duotais instrumentais, antrokams teko kita nelengva užduotis – į tinklą pataikyti kamuoliukus. Vėliau sekė atidumo reikalaujantis žaidimas – klounas Batareika vaikams paskirstė vaidmenis, o išgirdę minint savo personažą, šie turėjo apsisukti aplink kėdę. Štai taip linksmai ir išradingai buvo sekama pasaka „Vištytė ir gaidelis“. Vaikų pastabumas nustebino cirko artistą – ir ketvirtokai, ir antrokai pasirodė puikiai.

Po šių atrakcijų, klounas mokė vaikus išlaikyti ore putplasčio kamuoliuką šiaudeliu, vyko balionų mėtymo varžybos.

Žaidimams artėjant į pabaigą, klounas Batareika pakvietė vaikus pasidalinti linkėjimais. Ketvirtokai skatino daryti namų darbus ir gerbti mokytojus, o antrokai būsimiems penktokams linkėjo sėkmės. Prie gražių norų bei palinkėjimų prisidėjo ir bibliotekininkė Lina, kuri visiems susirinkusiems vaikams palinkėjo neskubėti užaugti ir kuo ilgiau mėgautis vaikyste.

Renginio pabaiga buvo tikrai graži – nuotaikingos nuotraukos su klounu, šypsenos vaikų veiduose ir pro debesis besiskverbianti saulė.

Tarptautinę vaikų gynimo dieną paminėjo ir kiti Panevėžio Elenos Mezginaitės viešosios bibliotekos padaliniai.

Vaikų literatūros skyrius „Žalioji pelėda“ Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga savo lankytojams skyrė Gretos Joniškienės rankų darbo interjero lėlių parodą „Auginame kūrybos sparnus ir augame kartu“, kurią galite aplankyti iki birželio 30 dienos.     

Vaikų bibliotekoje  „Šaltinėlis“ šia proga vyksta Pradinės mokyklos mokinių ir jų augintinių fotografijų paroda „Mes skirtingi ir tuo pačiu panašūs“. Paroda eksponuojama iki birželio 30 d.

Kviečiame apsilankyti!

Parengė Vaida Žalienė

Nuotraukos – V. Žalienės, A. Vasiliauskienės, E. Gaigalės


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: