Nusileido teatrų festivalio uždanga

Penktadienį Biržuose suvaidintas paskutinis XIX profesionalių teatrų festivalio „Žaldokynės kraštas“ spektaklis, padėkota dalyviams, rėmėjams ir žiūrovams.

Biržų scenoje – ir kultūros ministras

Teatrų festivalis šiais metais baigėsi ne tik ant pavasario, bet ir ant savivaldybių merų bei tarybų rinkimų slenksčio. Galima spėti, kad ne atbundanti gamta, o politiniai orai lėmė kultūros ministro Šarūno Biručio apsilankymą festivalio uždaryme. Darbo partijai atstovaujantis ministras – pirmoji tokio rango kregždė, iš ministerijos pasaulio atplasnojusi į Lietuvos šiaurę ir devyniolika metų gyvuojantį „Žaldokynės kraštą“.

„Valstybė prasideda nuo kultūros“, – tai kultūros ministro Š. Biručio frazė nuo Biržų kultūros centro scenos. Festivalio uždarymo vakarą ministras sveikino visus, kurių dėka įvyko profesionalaus meno šventė.

Sveikino ir žiūrovus, kuriuos aplankė dešimt profesionalių teatrų.

„Be žiūrovo nėra teatro. Didmiesčių gyventojai spektaklių ir galimybių juos pamatyti turi ieškoti patys, o festivalio dėka teatras pats atvyko pas jus“, – kalbėjo ministras.

„O mano misija – padėkoti“, – sakė Biržų rajono savivaldybės merė Irutė Varzienė. Už pastangas organizuojant teatrų festivalį rajono vadovė dėkojo kultūros sritį rajone kuruojančiai mero pavaduotojai Stasei Eitavičienei, Biržų kultūros centro darbuotojams.

Mero padėkos raštai įteikti kultūros centro direktoriui Romui Lesevičiui ir renginių organizatorei Jautrai Žaldokaitei. Padėkos pagarsinimas neatsiejama festivalio „Žaldokynės kraštas“ dalimi tapusiai J. Žaldokaitei palydėtas linkėjimu kuo greičiau sveikti. Renginių organizatorė ligoninėje netikėtai atsidūrė festivaliui artėjant į finišą.

„Šis festivalis lydimas ligų“, – pastebėjo su „Šiaurės rytais“ iš ligoninės palatos kalbėjusi festivalio varikliu vadinama J. Žaldokaitė. Pasak jos, susirgus aktoriui Juozui Budraičiui teko keisti festivalio repertuarą ir atšaukti planuotą Oskaro Koršunovo teatro spektaklį „Paskutinė krepo juosta“. Vietoje jo Biržuose suvaidintas spektaklis „Miranda“. Biržiečiai neišvydo ir Vytauto Paukštės, turėjusio vaidinti Klaipėdos dramos teatro spektaklyje „Įnamis“. Ir šį aktorių užklupo liga.

Festivalio organizatoriai padėkojo visiems, geranoriškai prisidėjusiems prie XIX profesionalių teatrų festivalio „Žaldokynės kraštas“ rengimo ir sėkmės. Rėmėjams įteikti kultūros centro padėkos raštai ir knygos „Kelionė su Oskaru Koršunovu“.

Į Biržus važiavo aktoriai ir žiūrovai

XIX profesionalių teatrų festivalyje „Žaldokynės kraštas“ kultūros centras priėmė apie 300 su teatrų trupėmis atvykusių žmonių – aktorių, režisierių, techninių darbuotojų. Spektaklius pažiūrėjo apie 3380 biržiečių ir miesto svečių. Parduota 2788 bilietų, kainavusių 18,5 tūkst. eurų.

Šiais metais kaip niekada daug žiūrovų sulaukta iš Pasvalio (apie 261 žmogų) ir Pakruojo, iš kurio atvyko apie 60 žiūrovų. Bilietus į spektaklius pirko į Biržus atvykę studentai iš Vilniaus, Kauno. Keletą bilietų užsisakė žiūrovai iš Panevėžio.

Buvo parodyta 10 spektaklių, iš kurių itin didelio populiarumo sulaukė trys.

450 vietų salė nesutalpino visų, norinčių pamatyti Vilniaus mažojo teatro spektaklį „Dėdės ir dėdienės“, Šiaulių dramos teatro spektaklį vaikams „Mikė“ ir Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro šokio spektaklį „Altorių šešėly“. Tik keletas laisvų vietų salėje liko pardavus bilietus į Kauno dramos teatro spektaklį „Gentis“, Klaipėdos dramos teatro spektaklį „Įnamis“.

Mažesnis susidomėjimas buvo perkant bilietus į Oskaro Koršunovo teatro spektaklį, tačiau po spektaklio vykęs susitikimas su Oskaru ir Ervinus Koršunovais prilygo festivalio kulminacijai.

Mažiausiai bilietų buvo nupirkta į keturių pretendentų „Auksinio scenos kryžiaus“ apdovanojimui bendrą darbą – „Menų spaustuvės“ muzikinį koliažų spektaklį paaugliams ir jaunimui „59 online“. Buvo parduoti 157 bilietai, 58 iš jų nupirko iš Pasvalio atvykę žiūrovai.

Pasak festivalio organizatorių, mačiusieji spektaklį tikrai nesigailėjo. Organizatoriams apmaudu, kad jauni žmonės nepasinaudojo galimybe po spektaklio pasilikti tikrai įdomiame susitikime su spektaklio kūrėjais. Svečiai bendravo su 25-30 žiūrovų.

„Svarbiausia, kad buvo tęsiama pažintis su tais, kurie laiko save biržiečiais“, – sako savivaldybės mero pavaduotoja Stasė Eitavičienė apie šiais metais vykusį susitikimą su Oskaru ir Ervinu Koršunovais. Festivalio metu surengtos trys edukacinės programos.

Teatrų fiestos metu kultūros centro pirmojo ir antrojo aukštų fojė buvo eksponuojama Dmitrijaus Matvejevo fotografijų paroda „Oskaro Koršunovo spektaklių repeticijos“ ir Biržų kultūros centro dailininko, dailininkų sąjungos nario Egilo Skujos paveikslų paroda.

Nuotraukoje: „Didmiesčių gyventojai spektaklių ir galimybių juos pamatyti turi ieškoti patys, o festivalio dėka teatras pats atvyko pas jus“, – kalbėjo kultūros ministras Šarūnas Birutis.

Mykolas Kutka

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: