Nusileista Izraelio čempionams, bet išsaugotas tarpusavio pranašumas

Nesėkmę Europos taurės B grupėje patyrė Panevėžio „Lietkabelio“ (3/3) klubas, kuris išvykoje 81:93 (20:28, 22:16, 23:19, 16:30) nusileido Jeruzalės „Hapoel“ (2/4) krepšininkams.

Pirmąjį tarpusavio susitikimą panevėžiečiai laimėjo 86:72, tad išsaugojo tarpusavio pranašumą, jeigu abi komandos surinks po vienodą pergalių ir pralaimėjimų santykį.

Sėkmingiau rungtynes pradėjo „Lietkabelio“ komanda, kuri po Ado Juškevičiaus tritaškių 5-ąją minutę pirmavo 14:7. Netrukus „Hapoel“ spurtavo 9:1 ir išsiveržė į priekį – 16:15. Po Kšištofo Lavrinovičiaus įmestos baudos svečių pusėje buvo minimali persvara (18:17), bet kėlinį Izraelio čempionai baigė atkarpa 11:2 ir po pirmųjų dešimties žaidimo minučių turėjo 8 taškų pranašumą – 28:20.

Antrajame ketvirtyje izraeliečiai kontroliavo situaciją – prabėgus 5 minutėms pirmavo 9 taškais – 38:29. Panevėžiečiai neleido varžovams tolti ir po atkarpos 8:2 priartėjo – 37:40. Gary Taltonas paskutinę kėlinio sekundę įsūdė tritaškį ir komandos išėjo ilsėtis „Lietkabeliui“ atsiliekant vos 2 taškais – 42:44.

Po didžiosios pertraukos „Lietkabelis“ iš karto išsiveržė į priekį – 46:44. Sužaidus beveik 5 minutes „Hapoel“ priartėjo (50:53), bet 7 iš eilės LKL vicečempionų taškai leido pirmą kartą šiame susitikime įgyti dviženklį pranašumą – 60:50. Artūro Štalbergo auklėtiniai užstrigo puolime ir per likusį laiką sukrapštė vos 5 taškus, taip leisdami šeimininkams praktiškai ištirpdyti deficitą – 63:65.

Ketvirtajame kėlinyje sužaidus minutę po Simo Jasaičio dvitaškio „Lietkabelis“ dar pirmavo 67:65, bet panevėžiečiai įstrigo puolime ir pralaimėjo atkarpą 0:11 – 76:67. Nors Žanis Peineris įsmeigė tritaškį (70:76), dar 6 taškai be atsako leido „Hapoel“ įgyti rekordinį pranašumą – 82:70. 5 iš eilės panevėžiečių taškai leido įpūsti vilties (75:82), bet Stratos Perperoglou pataikė tritaškį (85:75) ir per likusias dvi minutes Panevėžio klubas nebeatsitiesė.

„Hapoel“: Richardas Howellas 19, Jerome‘as Dysonas 18 (6 atk. kam., 6 rez. perd.), Kalinas Lucasas 16 (24 naud. bal.), Stratos Perperoglou 14 (6 atk. kam.), Alenas Omičius 10 (10 atk. kam.) ir Austinas Daye‘us 9.

„Lietkabelis“: Gary Taltonas (5 rez. perd.) ir Simas Jasaitis (3/6 tritaškiai, 7 atk. kam.), po 14, Žanis Peineris 13 (6 atk. kam.), Adas Juškevičius 11 (3/6 tritaškiai, 5 atk. kam., 5 rez. perd., Kšištofas Lavrinovičius 10.