Aina.lt nuotr.

Nusprendusi savo transporto ūkį atnaujinti Panevėžio miesto valdžia kol kas užsimerkia prieš ekologiją

Panevėžio miesto taryba pritarė savivaldybės administracijos parengtam sprendimo projektui, kad išperkamosios nuomos būdu maždaug už 90 tūkst. eurų būtų įsigyti du nauji lengvieji automobiliai.

Kiek transporto sudaro Panevėžio miesto savivaldybės autoūkį, posėdyje net nebuvo užsiminta. Savivaldybės Ūkio poskyrio vedėjas Valdemaras Dapšauskas tepaaiškino, kad du 2008 metais pagaminti „Škoda Oktavia“ automobiliai yra morališkai ir techniškai pasenę, pažeisti korozijos, juose nėra kondicionierių, genda kai yra reikalingiausi, todėl būtina juos pakeisti. Todėl siūloma įsigyti du maždaug po 45 tūkst. euru kainuosiančius automobilius, lizingo sutartį sudarant penkeriems metams.

Nuolatinis valdančiųjų kritikas Povilas Urbšys sprendimo projekte įžvelgė kažką keisto ir neskaidraus.

Buvęs miesto vicemeras Aleksas Varna sutiko, kad išmintingiausia sudaryti automobilių lizingo sutartį penkeriems metams, o tada juos keisti.

„Žaliasis“ verslininkas Mantas Leliukas, pareiškęs, kad Lietuvoje važinėjančių automobilių amžiaus vidurkis yra 15 metų, o kondicionierius yra prabanga, nes vasarą važinėti galima atsidarius langą, patikino, kad dabar propaguojamų ekonomiškų ir ekologiškų automobilių kaina prasideda nuo 50 tūkst. eurų. Jam buvo atsakyta, jog savivaldybė ketina įsigyti hibridinius automobilius, kuriuos aptarnaus profesionalūs vairuotojai ir kurie pagal poreikį vežios visus savivaldybės darbuotojus.

Opozicijos lyderė Gema Umbrasienė patikino nepritarsianti sprendimo projektui vien dėl to, kad metų pradžioje savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna yra pareiškęs, kad savivaldybei pirkti 250 tūkst. eurų kainuojantį autobusą, kuris neįgaliuosius ir motinas su mažais vaikais vežiotų A.Jakšto gatve į Konsultacijų polikliniką, o biudžetą sudaro 140 milijonų eurų, yra per brangu.

Nepaisant opozicijos kritikos dauguma tarybos narių, tarp kurių buvo ir opozicijos atstovai, taryba pritarė dviejų naujų automobilių įsigijimui. Pirkinio vertė paaiškės po viešųjų pirkimų konkurso.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: