Nuteistąsias įdarbinęs „Iki“ skaičiuoja teigiamus rezultatus ir tęsia projektą

Praėjusių metų spalio mėnesį pradėjęs įdarbinti kalinčias moteris, prekybos tinklas „Iki“ pastebi teigiamus šio projekto rezultatus. Jo naudomis džiaugiasi ir nuteistosios. Jos vertina galimybę įgyti darbo įgūdžių, suteikiamas socialines garantijas ir gaunamą atlyginimą. Alina Buidovaitė-Gurklienė, prekybos tinklo „Iki“ personalo verslo partnerė, sako, kad nuteistosios įsiliejo į prekybos tinklo komandą, perprato užduočių pobūdį ir džiaugiasi gaunamomis naudomis.

„Per kelis mėnesius nuo projekto pradžios jau galime pasidžiaugti teigiamais nuteistųjų įdarbinimo rezultatais. Šią patirtį tiek mūsų darbuotojai, tiek pačios nuteistosios vertina tikrai gerai. Kalinčios moterys lengvai įsiliejo į kolektyvą ir yra patenkintos galimybe dirbti. Mūsų darbuotojai jas taip pat draugiškai priėmė ir vertina kaip bet kurį kitą darbuotoją. Šis projektas yra puiki galimybė padėti bausmę atliekančioms moterims paprasčiau įsilieti į visuomenę, išvengti nepalankaus požiūrio ir įgyti reikalingų darbo įgūdžių“, – sako A. Buidovaitė-Gurklienė.

Šiuo metu 10 nuteistųjų dirba „Iki“ Panevėžio logistikos centre, kur atlieka įprastas prekių komplektavimo užduotis. Taip pat 8 moterys įdarbintos kulinarijos centre. Dar 3 nuteistosios dirba prekybos tinklo Vilniaus logistikos centre. Jų darbo pobūdis yra toks pat.

Pasak „Iki“ personalo verslo partnerės, prieš įdarbinant moteris „Iki“ atstovai vyko tiek į Panevėžio, tiek į Vilniaus pataisos namus, susipažino su dirbti norinčiomis moterimis, joms pristatė galimas pareigybes, apibūdino darbo pobūdį ir reikalavimus.

„Mūsų žiniomis, nuteistosios yra patenkintos darbu ir galimybe dirbti didelėje verslo įmonėje bei dar atliekant bausmę integruotis į visuomenę, bendrauti su įvairiais žmonėmis ir būti komandos dalimi. Taip pat jos vertina ir kitas gaunamas naudas – tokias kaip atvykimas į darbą įmonės autobusu, suteikiamą maitinimą“, – sako A. Buidovaitė-Gurklienė.

A.Buidovaitės-Gurklienės teigimu, nuteistosios aktyviai domisi galimybe likti dirbti „Iki“ prekybos tinkle ir atlikusios bausmę. Joms yra sudarytos tokios pat sąlygos įsidarbinti ar išlaikyti darbo vietą kaip ir kitiems darbuotojams. Kalinčios moterys prekybos tinkle įdarbintos pagal visus Darbo kodekso reikalavimus, jos išlaiko socialines garantijas, joms skaičiuojamas darbo stažas.

Prekybos tinklas ieško daugiau nei 500 darbuotojų dirbti parduotuvėse, logistikos bei gamybos skyriuose. Daugiausiai laisvų pozicijų įvairiuose šalies miestuose siūloma kasininkams ir salės darbuotojams.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: