Nuvilnijo 16-oji bibliotekų savaitė

Paskutinė balandžio mėnesio savaitė Panevėžio miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje kaip reikiant buvo spalvinga ir derlinga – tiek renginiais, susitikimais, akcijomis, tiek ir svečiais. Viso to priežastis –kasmet tradiciškai švenčiama Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė.

Šios savaitės renginių maratono pradžią Panevėžyje ženklino balandžio 22 d. Laisvės aikštėje kartu su jungtinėmis miesto bibliotekų pajėgomis, bičiuliais (pučiamųjų orkestru „Panevėžio garsas“, teatro „Menas“, Kraštotyros muziejaus, miesto vyriausiojo policijos komisariato, priešgaisrinės gelbėjimo valdybos bei apygardos prokuratūros atstovais), moksleiviais ir pedagogais, knygas mylinčiais panevėžiečiais organizuotas flashmobas. Jo metu vyko pačios mylimiausios, labiausiai įsiminusios knygos garsiniai skaitymai. Visi norintieji galėjo įsiamžinti prie nuotaikingos fotografavimosi sienelės, ant rankos užsidėti Bibliotekų metų antspaudą, pasiklausyti gyvos pučiamųjų muzikos, daugiau sužinoti apie miesto bibliotekų veiklą ir paslaugas.

Kiekvieną savaitės dieną miesto bibliotekose vyko įvairūs susitikimai skirti tiek vaikams, jaunimui, tiek ir suaugusiems bei senjorams.

Balandžio 23 d. „Židinio“ bibliotekoje kartu su skaitytojais pradėta kurti meninė instaliacija iš knygų – „Bibliotekininkas“ pagal tapytojo Dž. Arčimboldo 1566 m. sukurtą paveikslą.

Balandžio 25 d. „Židinio“ bibliotekoje moksleiviai turėjo unikalią galimybę ne tik pabendrauti su viena žymiausių ir žaismingiausių iliustratorių Lietuvoje – Sigute Ach, bet ir kartu pasigaminti vienetinę miniatiūrinę knygelę.

Balandžio 26 d. Viešojoje bibliotekoje aktorius, režisierius, dainų autorius ir atlikėjas, radijo bei televizijos laidų vedėjas Sigutis Jačėnas padovanojo susirinkusiems literatūrinę diskoteką „Pilnatis arba ne viskas yra miglų migla“. Renginio dalyviai klausėsi unikalios CD kolekcijos „Lietuvių aktorių balsai“ įrašų, kuriuose skambėjo žinomų aktorių skaitomi, jau klasika tapę literatūros kūriniai, ar jų fragmentai.

Tą pačią balandžio 26 d. Smėlynės bibliotekoje mažųjų panevėžiečių laukė edukacinis užsiėmimas „Knygos (r)evoliucija“. Jo metu moksleiviai susipažino su knygos istorija nuo seniausių laikų iki šių dienų: piešiniais ant uolų, molinėmis lentelėmis, šiuolaikinėmis e-knygomis bei knygų skaityklėmis. Vėliau visi runų raštu plunksna ir tušu rašė ant molinių lentelių.

Balandžio 27 d. Viešoji biblioteka siūlė lankytojams pademonstruoti savo literatūrines žinias viktorinoje „Atpažink literatūrinį personažą“. Tereikėjo mesti kauliuką ant specialaus „kilimo“ su 33 įvairiais knygų bei pasakų personažais charakterizuojančiomis užuominomis, ir atspėti, koks gi herojus slepiasi po tam tikru paveikslėliu. Teisingai atsakiusiųjų laukė žaismingas knygos skirtukas, pagamintas 3D spausdintuvu.

Parko bibliotekoje balandžio 27 d. vyko užsiėmimas „Senjorai susipažįsta su 3D technologijomis“. Tai buvo unikali galimybė ne tik savo akimis pamatyti, kaip atrodo 3D spausdintuvas, daugiau sužinoti apie trimačio spausdinimo pritaikymą įvairiose srityse, bet ir išvysti, kaip iš plastiko gijų gimsta įvairūs trimačiai objektai, pačiupinėti juos savomis rankomis.

Balandžio 28 dieną miesto moksleivių laukė dar vienas smagus pasibuvimas su aktore, režisiere, scenariste, rašytoja, dailininke, ir tiesiog charizmatiška bei įdomia asmenybe – Kristina Gudonyte. Garsi menininkė pasakojo šiurpulingus ir smagius nuotykius iš savo paauglystės. Na ir žinoma, pristatė savo keturias knygas paaugliams.

Balandžio 29 d. Šiaurinė biblioteka kvietė užbaigti Nacionalinę bibliotekų savaitę, dalyvaujant akcijoje „Laimingų knygų loterija“. Atėję pasiskolinti knygų ir suradę laimingą knygą, skaitytojai gavo dovanų kitą vertingą leidinį.

Miesto bibliotekų lankytojus taip pat džiugino įvairios parodos, geriausių 2015-ųjų metų skaitytojų rinkimai, rengiamos jau tradicija tapusios akcijos – „Spaudos apžvalga su arbata“, „Užuomaršų savaitė – savaitė be delspinigių“, „Knygai antrą gyvenimą – keiskimės knygomis bibliotekoje“, „Skaitytojo bilietas – gimtadienio dovana“, vykusios pažintinės ekskursijos, viktorinos, edukacijos, mokymai…

Nors Nacionalinė bibliotekų savaitė baigėsi, tačiau primename, jog šie metai – Bibliotekų metai. Jų eigoje vyks dar daugybė įvairiausių nemokamų renginių. Tad užsukite, pažinkite ir susipažinkite. Laukiame kiekvieno panevėžiečio!

Indrė Lašinytė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: