Lietuvos naujienos - Verslas - 2021-06-05

Oblius – vienas seniausių įrankių, be kurio ir moderniais laikais medienos apdirbimas neįmanomas

Oblius – įrankis, nuo seno naudojamas stalių ir dailidžių, mediniams paviršiams apdirbti. Aštrios metalinės geležtės pagalba obliumi yra lyginami ir valomi mediniai paviršiai, obliuojami tolygūs grioveliai medienos paviršiuje, apdailiniuose tašeliuose ar sudėtingesnio profilio dailylentėse. Taip pat, obliumi apdirbami išoriniai detalės kraštai.

Tai įrankis plačiai naudojamas tautodailininkų ir skulptorių, drožiant figūrinius kontūrus, dekoruojant lentjuostes ir lentų šonus. Ilgus amžius šiems darbams buvo naudojamas medinis, rankinis oblius, metaline geležte. Tačiau vystantis pramonei atsirado ir mechaniniai, elektriniai medienos apdirbimo sprendimai.

Be rankinių oblių dabar turime platų mechaninių, elektrinių oblių pasirinkimą, kuriais mediena yra frezuojama sukant specialų volą aštriomis geležtėmis, su jose įtvirtintais peiliais. Toks, elektrinis oblius yra naudojamas medžio sluoksniui greitai pašalinti, sulyginti lentą ar rąstą, nudailinti medienos paviršių. Apdailos ir dekoro elementams vis dar yra naudojant skirtingų dydžių rankinius oblius.

Tačiau atsiradus elektriniam obliui ir frezavimo staklėmis, medžio apdirbimo procesai labai pasikeitė. Pagrindinis elektrinių medžio apdirbimo prietaisų privalumas – tikslumas ir greitis. Kiekvienos lentos paviršius yra tolygiai apdirbamas iš visų keturių pusių. Galint tiksliai nustatyti atstumus ir sumažinti paklaidą – sutaupomas nemažas kiekis gryno medžio.

Aukštos kokybės obliuota pušies, eglės ar maumedžio mediena – labai populiarūs pasirinkimai dailylentėms bei grindinėms lentoms, tvoroms, tašams, dailylentėms bei įvairioms kitoms medinėms interjero detalėms. Taip apdirbant medį yra išlaikoma natūrali struktūra, faktūra ir medžiagiškumas.

Obliuojant medieną jos paviršius tampa lygus ir nereiklus priežiūrai, mediena yra pilnai paruošta naudojimui ir nereikalauja daugiau jokio papildomo specialaus apdirbimo, tik pasirinktos rūšies apsaugos. Estetiška išvaizda ir stilingas bei tvarus patvarumas!


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: