Lietuvos naujienos - Sveikata - 2020-12-01

Odos problemos: matomos, tačiau sunkiai pastebimos

Didžiosios dalies savo kūno odos negalime matyti be veidrodžių pagalbos ar pirma neįamžinę jų nuotraukose. Reguliarus sunkiau matomų kūno dalių stebėjimas prisideda prie odos ligų prevencijos ir greitos bei tikslios diagnozės. Greičiau pastebėjus, greičiau galima ir pradėti veikti, gydyti užklupusius sveikatos sutrikimus ir galiausiai juos įveikti. Kokios odos ligos gali slėptis už mūsų nugarų ir kodėl jas taip sunku atpažinti?

Diagnozė – žvynelinė

Žvynelinė ar psoriazė yra lėtinė, autoimuninė, uždegiminė liga, kuri paprastai atsikartoja periodiškai ir žmogų kamuoja visą gyvenimą. Šį sutrikimą gali aktyvinti patiriamas stresas, naudojami vaistai ar įvairių medžiagų sukeliamos alerginės reakcijos, tačiau ligos diagnozė nereiškia pasaulio pabaigos. Žvynelinė yra puikiai suvaldoma šiuolaikinių vaistų ir medicininių procedūrų pagalba, todėl pacientai gali toliau džiaugtis gyvenimu. Kadangi psoriazė pasireiškia raudonais mazgeliais, pūslėmis, bėrimais, jų plitimu ir susiliejimu į didesnes dėmes, ją galima lengvai sumaišyti su kitomis odos ligomis, dėl ko gali būti paskirtas neteisingas gydymas.

Diagnozė – odos limfoma

Pirminiai odos limfomos simptomai pasireiškia įvairių formų bėrimais, kurie gali būti tiek pavieniai, tiek ir išplitę po visą kūno odos plotą. Odos limfoma dažniausiai kamuoja vyresnio amžiaus asmenis ir dažniau pasireiškia vyrams nei moterims. Visgi, šios ligos išsivystymo priežastys yra vienodos abiejų lyčių atstovams; tai – genetiniai veiksniai, kontaktas su cheminėmis medžiagomis bei ypatingi virusai. Odos limfomos pavojingumas slypi tame, jog ji yra nustatoma atliekant odos biopsiją, kuri netaikoma kovoje su anksčiau minėta psoriaze. Uždelsimas kovoje su odos limfoma yra itin pavojingas, tačiau gydymas įmanomas lankant specialus odos terapijos seansus.

Diagnozė – kontaktinis dermatitas

Kontaktiniu dermatitu vadinamas kūno odos uždegimas, kurį sukelia prie odos prisiliečiančios ir ją sudirginančios medžiagos, tokios kaip lateksas, plaukų dažai ir kt. Nors kontaktinį dermatitą galima laikyti profesine liga, dažniausiai pasireiškiančia manikiūro bei plaukų priežiūros specialistams, tačiau susirgimų skaičiaus didėjimui įtakos turi ir žmogaus imuninė sistema. Jos nusilpimas reiškia tai, jog kiekvieną kartą mūsų odai susiduriant net ir su menkiausiu tam tikros medžiagos kiekiu, imunitetas manys, jog yra puolamas ir ginsis sukeldamas niežėjimą, diskomfortą. Kadangi kontaktinis dermatitas yra skirstomas į du ligos porūšius, o kiekvienam iš jų taikomas vis kitoks gydymo būdas, prieš imantis veiksmų būtina pasikonsultuoti su profesionaliais dermatologais. Daugiau informacijos apie kontaktinio dermatito susirgimą rasite: https://www.lazeriniscentras.lt/lt/paslaugos/kontaktinis-dermatitas


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: