Oficialiai atidarytas pėsčiųjų tiltas

Šiandien Panevėžio miesto savivaldybė oficialiai atidarė atnaujintą Kultūros ir poilsio parko pėsčiųjų tiltą per Nevėžio upę.

„Šis objektas ypač svarbus miestui. Vienoje pusėje – miegamieji rajonai, kitoje sukoncentruota mūsų pramonė, todėl nemažai panevėžiečių būtent šiuo tiltu keliaus į darbus ir grįš namo. Tai tiltas, kuriuo naudosis ir pėstieji, ir gausiai čia susirinkę dviratininkai. Dėkoju Lietuvos automobilių kelių direkcijai ir Susisiekimo ministerijai, finansavusioms šį puikų projektą, dėkoju įmonėms, su juo dirbusioms. Kartu dėkoju įmonėms, atlikusioms Nevėžio upės išvalymo darbus. Jūsų dėka šiandien galime džiaugtis ne tik nauju tiltu, bet ir švaria bei plačia upės vaga“, – sakė meras Rytis Račkauskas.

Šventėje dalyvavęs susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius džiaugėsi, kad Panevėžyje bendromis pastangomis įgyvendinami panevėžiečiams tikrai aktualūs projektai – tai įrodo ir itin gausiai susirinkę miesto bendruomenės nariai.

Naująjį pėsčiųjų tiltą pašventino Panevėžio vyskupas emeritas Jonas Kauneckas.

Susirinkusiems koncertavo pučiamųjų orkestras „Panevėžio garsas“.

Pėsčiųjų tiltas per Nevėžį buvo pastatytas 1984 m. ir nuo to laiko iš esmės neremontuotas.

Naujojo tilto techninį projektą parengė UAB „Kelprojektas“, statybos darbus atliko Latvijos bendrovės „Tilts“ filialas „MO-24“. Sustiprintos tilto konstrukcijos, įrengti nauji metaliniai turėklai su LED apšvietimu, maumedžio ir pušies sijomis atnaujinta tilto perdanga, sutvarkytos prieigos. Tiltui rekonstruoti Savivaldybė skyrė beveik 540 tūkst. Eur, gautų iš Kelių priežiūros programos.

Nevėžio upės atkarpos (tarp Nemuno ir Savitiškio g.) techninį projektą parengė VšĮ „Grunto valymo technologijos”, valymo darbus atliko UAB „Hidrum“. Projektui įgyvendinti gauta per 377 tūkst. Eur ES parama, beveik 46,8 tūkst. Eur prisidėjo Savivaldybė.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: