Okupacijos aukų atminimas įpareigoja saugoti Nepriklausomybę

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Gedulo ir vilties bei Okupacijos ir genocido dienų minėjimuose pagerbė sovietmečio aukų ir pasipriešinimo kovų dalyvių atminimą.

Valstybės vadovė dalyvavo iškilmingame minėjime Seime ir vėliavos pakėlimo ceremonijoje Nepriklausomybės aikštėje bei pasakė kalbą pagerbimo ceremonijoje prie paminklų politiniams kaliniams ir tremtiniams Aukų gatvėje Vilniuje.

Prezidentė pabrėžė, kad prieš 75-erius metus mūsų tauta buvo išniekinta, pavergta, bet sugebėjo išgyventi.

„Sovietų okupacija mūsų valstybei reiškė negailestingą tautos, žemės ir lietuvybės naikinimą. Tačiau atsiranda norinčių paniekinti, pakeisti faktus, o svarbiausia – ištrinti mūsų atmintį. Po 75-erių metų išlieka be galo svarbu, kad kiekvienas, kas gali liudyti, liudytų tiesą“ , – sakė šalies vadovė.

Pasak Prezidentės, toji atmintis – yra mūsų viltis, kad kiekvienas Lietuvos vaikas atsimins Lietuvos istoriją ir žinos, kad patys esame atsakingi už valstybę, jos laisvę ir gerovę.

Šalies vadovė kvietė negailėti jėgų ir ryžto, ginant Lietuvą. Mūsų stiprybė – tvirtas apsisprendimas, kad Nepriklausomybė – brangiausia, ką turime.

Antakalnio kapinėse Prezidentė dalyvaus atidengiant paminklą „Žuvusiems už Tėvynę“.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: