Olandų aviganis Herkus surado dingusį vyrą

Sieną su Baltarusija saugančioje Gintaro Žagunio užkardoje tarnaujantis olandų aviganis Herkus Šalčininkų rajone surado dingusį vyrą.

Pirmadienį vakare į Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Varėnos pasienio rinktinės Gintaro Žagunio užkardos pasieniečius pagalbos kreipėsi sunerimusi Šalčininkų rajono gyventoja. Ji pasieniečiams pranešė, kad maždaug prieš 6 valandas iš Poškonių kaimo išėjo ir į netoliese esančius namus Stakų kaime negrįžo jos 56-erių giminaitis.

G. Žagunio užkardos pasieniečiai prašymo padėti pradingėlį sulaukė ir iš policijos.

Iškart pagalbon buvo išsiųstas G. Žagunio užkardos kinologas su tarnybiniu ketverių metų olandų aviganiu Herkumi. Atvykus į vietą, kur vyras apytiksliai galėjo būti paskutinį kartą prieš patraukdamas į namus, Herkui buvo duota komanda sekti pėdsakais. Keturkojis juos iškart užuodė ir pradėjo vesti pasieniečius.

Paieška pievomis ir mišku truko apie 20 minučių, kol pėdsekys priėjo prie medžiais apaugusios vietos šalia vietinio eismo kelio. Čia Herkus lojimu pranešė suradęs žmogų. Dingęs vyras nejudėdamas gulėjo griovyje už keliolikos metrų nuo kelio, bet buvo sąmoningas. Ši vieta yra apie kilometrą nuo jo namų.

Pasieniečiai pradingėlį apžiūrėjo, pakalbino ir išvedė į kelią. Medikų pagalbos žmogui neprireikė. Netrukus VSAT pareigūnai vyrą perdavė atvykusiems jo giminaičiams.

Šiuo metu VSAT tarnauja 125 tarnybiniai šunys. Didžioji dalis keturkojų – belgų ir vokiečių aviganiai, taip pat yra 3 olandų aviganiai, vengrų vižlas ir rusų spanielis.

Pasieniečių keturkojai yra nepamainomi pagalbininkai sulaikant sienos pažeidėjus, kontrabandininkus, neteisėtus migrantus ir kitus nusikaltėlius, taip pat aptinkant draudžiamas medžiagas. Neretai pasieniečių šunų pagalbos prireikia dingus žmonėms ar aiškinantis vagystes.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: