Olivija Baleišytė. Foto: Gediminas Bagdonas

Olivija Baleišytė Europos treko čempionate – šešta

Antradienį Grenchene (Šveicarija) prasidėjo 12-asis Europos dviračių treko čempionatas. Pirmoji iš lietuvių startavusi panevėžietė Olivija Baleišytė skrečo rungtyje (10 km, 40 ratų) iškovojo šeštą vietą.

Europos čempione tapo britė Katie Archibald – 12 min. 24 sek. (vid. greitis – 48,331 km/h). Sidabrą iškovojo prancūzė Valentine Fortin, o bronzą – lenkė Daria Pikulik. Ketvirta buvo olandė Maike van der Duin, o penkta – nugalėtojos titulą gynusi italė Martina Fidanza.

Skrečo rungtyje dalyvavo 19 dviratininkių iš tiek pat šalių.

23 metų O. Baleišytė Europos pirmenybėse šioje rungtyje pernai buvo aštunta, užpernai – taip pat šešta, o 2018 metais – 14-a.

Europos čempionate antrą kartą dalyvaujantis 19-metis panevėžietis Mantas Bitinas atkrintamosiose lenktynėse liko priešpaskutinis, 21-as. Mantas pranoko tik Danijos atstovą.

Europos čempionu tapo rusas Sergej Rostovcev. Sidabrą pelnė Portugalijos, o bronzą – Prancūzijos dviratininkai.

Senojo žemyno pirmenybėse, kurios baigsis šeštadienį, Lietuvai atstovauja penki sportininkai.

Trečiadienį 15.50 val. Lietuvos laiku M. Bitinas dalyvaus grupinių lenktynių dėl taškų atrankos važiavime, o 20.19 val. O. Baleišytė startuos atkrintamosiose lenktynėse.