Operatyvumo rezultatas – rastas pavogtas automobilis

Automobilių vagystės vis dažniau tampa verslu. Vagiami tiek automobiliai, tiek ir jų detalės. Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Panevėžio rajono policijos komisariato kriminalistų, tiriančių mašinų vagystes, darbas baigėsi sėkmingai: sulaikyti įtariamieji autotransporto vagyste.

Panevėžio rajone, Paįstrio seniūnijoje, Šeškų kaime, naktį iš gyvenamojo namo kiemo pavogtas pilkos spalvos automobilis OPEL VECTRA. Visi automobilio dokumentai buvo palikti transporto priemonės salone, ir vagims parduoti automobilį ir nesukelti pirkėjui įtarimų – daug lengviau. Kriminalistų žiniomis, keletą dienų automobilį bandyta parduoti Pasvalyje. Surinkus užtektinai duomenų apie įtariamuosius, greitai veikta ir automobilio vagys, R. R. gim. 1989 m.,

D. B., gim. 1995 m., operatyviai sulaikyti. Dėl nusikalstamų veiksmų šiuo metu vyksta tyrimas.

Policija primena, kad, vadovaujantis nusikalstamos veikos, numatytos Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 178 str. 2 d. (tas, kas atvirai pagrobė svetimą turtą arba pagrobė svetimą turtą įsibrovęs į patalpą, ryšių kabelių kanalų sistemą, saugyklą ar saugomą teritoriją, arba viešojoje vietoje pagrobė svetimą turtą iš asmens drabužių, rankinės ar kitokio nešulio (kišenvagystė) arba automobilį, arba pagrobė strateginę ar svarbią reikšmę nacionaliniam saugumui turinčių juridinių asmenų infrastruktūrą sudarantį turtą ar jo dalį), baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės apribojimu, arba laisvės atėmimu iki šešerių metų.

Policija įspėja: siekiant apsisaugoti nuo automobilių ar automobilio detalių vagišių, rekomenduojama vengti automobilį statyti nuošaliose, neapšviestose vietose, reikėtų nedelsiant reaguoti į kaukiančią signalizaciją. Labai svarbu automobilyje nepalikti jokio turto, net tuščio maišelio, nes vagims gali pasirodyti, kad jame yra vertingų daiktų. Reikėtų turėti omenyje, kad vagišiai langus išdaužia ir dėl cigarečių pakelio.

Policija įspėja žmones, kad reikėtų atidžiau apžiūrėti autotransporto priemonę prieš ją įsigyjant. Kartais pirkėjai neatkreipia dėmesio, ar yra du automobilio užvedimo rakteliai, neatidžiai, laisva forma pasirašo pirkimo ir pardavimo sutartį, neišsiaiškina, ar automobilis nebuvo pavogtas. Per neapdairumą galima nukentėti ir tapti sukčių aukomis.

 

Karolina Miganovičienė

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: