
Panevėžio muzikinio teatro nuotr.
Operetės „Šikšnosparnis“ premjera – bendras Panevėžio muzikinio teatro ir LMTA kūrybinis darbas
Panevėžio muzikinio teatro scenoje – išskirtinis įvykis: pirmą kartą teatro istorijoje čia statoma Johanno Strausso operetė „Šikšnosparnis“. Tai trečioji teatro jubiliejinio sezono premjera ir bendras projektas su Lietuvos muzikos ir teatro akademija (LMTA), subūręs profesionalius kūrėjus ir perspektyvius Akademijos magistrantus.
Šis spektaklis – ne tik Panevėžio scenai naujas kūrinys, bet ir svarbus žingsnis skatinant jaunųjų šalies menininkų profesinį tobulėjimą. Dalis pagrindinių vaidmenų patikėta talentingiems LMTA studentams, o jų partneriai scenoje – gerai žinomi Lietuvos operos solistai: baritonas Arminas Skirvainis, tenoras Juozas Janužas, sopranas Dovilė Kazonaitė, dainininkas ir aktorius Deividas Norvilas.
„Bendradarbiavimas su LMTA – mūsų pasirinkimas atverti sceną jaunajai kartai, suteikti galimybę ne vien parodyti save, bet ir dirbti greta scenos profesionalų, semtis patirties, ugdytis sceninę išraišką, dainavimo įgūdžius, kūrybinę discipliną. Tikime, kad teatras turi būti ne tik meno, bet ir augimo erdvė“, – sako Panevėžio muzikinio teatro vadovė Kotryna Nekrošiūtė.
Operetę režisuoja žinoma choreografė ir režisierė Jūratė Sodytė, šiam projektui ji sutelkė stiprią kūrybinę komandą: muzikos vadovą ir dirigentą Martyną Staškų, kostiumų dailininkę Mariją Petraitytę, scenografę Andrėją Puskunigytę.
„Tai išskirtinis projektas mano režisūrinėje praktikoje, – sako Jūratė Sodytė. – ,,Šikšnosparnio“ pastatymas ypatingas tuo, kad jis yra bendras Lietuvos muzikos ir teatro akademijos ir Panevėžio muzikinio teatro projektas. Visa kūrybinė grupė bei atlikėjai, nors labai skirtingų sceninių patirčių, puikiai dera ir kuria kartu, todėl režisuoti šį spektaklį man yra ne tik tam tikras iššūkis, bet ir malonumas.“
„Šikšnosparnis“ – subtili socialinė komedija, kupina meistriškai sukurtų personažų, lengvos ironijos ir žaismingų situacijų, atskleidžiančių žmogiškąsias silpnybes. Veiksmas sukasi aplink pagrindinį veikėją Henrichą von Aizenšteiną, kuris, užuot atlikęs aštuonių dienų bausmę kalėjime, pasuka į prašmatnų vakarėlį, taip įtraukdamas veikėjus į apgaulių, maskavimosi ir keršto pinkles.
„Kompozitoriaus Johanno Strausso operetė „Šikšnosparnis“ – visų pirma nuostabaus grožio muzika. Pastatyme siekėme išlaikyti romantizmo epochos stilių, tačiau pagardinome jį avangardo prieskoniu, suteikdami spektakliui šiuolaikiškumo. O šmaikštus žvilgsnis į aukštuomenės gyvenimo užkulisius publikai padovanos puikių įspūdžių, juoko ir geros nuotaikos kupiną vakarą“, – sako režisierė.
Operetė atliekama lietuvių kalba (vertė Antanas Drilinga). „Šikšnosparnis“ pasižymi muzikiniu gyvumu ir dramaturginiu nuoseklumu, o specialiai spektakliui sukurti kostiumai ir scenografija suteiks jam šiuolaikiškumo ir estetinės įtaigos.
„Šikšnosparnio“ premjera parengta neatsitiktinai: šiemet minimos 200-osios valsų karaliaus Johanno Strausso gimimo metinės, todėl šis pastatymas tampa simboliniu pagarbos ženklu vienam žinomiausių pasaulio kompozitorių.
J.Strausso operetės „Šikšnosparnis“ premjera Panevėžio muzikiniame teatre – gegužės 30 ir 31 dienomis.

Pamatykite naujienas pirmi!
Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!