Optinė koherentinė tomografija padeda pamatyti akies struktūras iš vidaus

Siekiant užtikrinti saugias, efektyvias ir savalaikes aukščiausios kokybės asmens sveikatos priežiūros paslaugas, teikiamas gyventojams, Respublikinės Panevėžio ligoninės administracija nuolat investuoja į modernios, šiuolaikinius mokslo ir medicinos praktikos reikalavimus atitinkančios medicininės diagnostikos ir gydymo įrangos įsigijimą bei ligoninėje dirbančio personalo kvalifikacijos tobulinimą, nuolatinę žinių, įgūdžių ir gebėjimų plėtrą, kad jų patirtis bei sukauptos žinios leistų pasiūlyti mūsų pacientams optimaliausius sprendimus ir paslaugas.

Šiuolaikinis akių ligų gydymas neįsivaizduojamas be lazerių, kurie ne tik gydo, bet ir padeda diagnozuoti. Optinė koherentinė tomografija (OKT) yra lazerinis tyrimo metodas, kuriuo ištiriamos akies vidinės struktūros. OKT panaši į ultragarsinius tyrimus, tačiau ji naudoja ne garsą, o šviesą. Gydytojai, tirdami akių dugną oftalmoskopu, mato tik tinklainės paviršių, o su OKT aparatu galima pamatyti visus tinklainės sluoksnius. Džiugu Jus informuoti, kad mūsų ligoninė įsigijo ir jau įdiegė naują optinį koherentinį tomografą su angiografija NIDEK RS – 3000 Advance 2, kuris leis atlikti išsamius akies struktūrų tyrimus.

„Kasdienėje praktikoje šį tyrimą naudosime diagnozuojant geltonosios dėmės pakitimus, glaukomą, sekant šių ligų progresavimą ir gydymo efektyvumą, taip pat tyrimas padės diagnozuoti kitas tinklainės ir regos nervo patologijas, vertinti cukrino diabeto sukeltas akių komplikacijas. Naujasis optinis koherentinis tomografas su angiografijos ir priekinio segmento tomografijos funkcijomis, pakeis senąją apie dešimt metų tarnavusią įrangą. Panašiai kaip mobiliųjų telefonų kameros per dešimtmetį patobulėjo nuo žemos kokybės vos atpažįstamų vaizdų fiksavimo iki aukščiausios kokybės fotografijų, taip ir akių diagnostinė įranga žengė kelis didžiulius žingsnius į priekį. Palyginti su senuoju tomografu, naujasis leidžia tinklainės ir regos nervo struktūras vertinti ženkliai didesne rezoliucija ir platesniu kampu, vaizdai fiksuojami daug greičiau. Šie atnaujinimai padės įvertinti subtilesnius, anksčiau nefiksuotus pakitimus, taip pat galėsime ištirti didesnę dalį pacientų. Taip pat naujoje įrangoje įdiegta naujos kartos neinvazinės angiografijos funkcija – tyrimas, kasdienėje oftalmologo praktikoje pasaulyje pradėtas naudoti tik prieš kelis metus. Kadangi tyrimas naujas, jo pritaikymo galimybės dar labai sparčiai plečiasi. Šiuo metodu, nenaudojant intraveninės kontrastinės medžiagos, galima vertinti tinklainės ir gyslainės mikrokraujagysles ir jų kraujotaką “, – apie naują akies optinį koherentinį tomografą ir jo galimybes pasakoja l.e.p Akių ligų skyriaus vedėjas Eugenijus Žvykas.

Naujojo optinio koherentinio tomografo pristatymas vyko lapkričio 26 d. Respublikinės Panevėžio ligoninės Konsultacijų poliklinikoje, dalyvaujant poliklinikos ir Akių ligų skyriaus gydytojams specialistams, administracijos atstovams, kolegoms. Jo metu buvo pristatyti naujojo diagnostikos įrenginio privalumai ankstyvai grėsmingų akių ligų diagnostikai. Pristatymo metu buvo atliekamas demonstracinis tyrimas, kurio metu specialistai teikė įvairius paaiškinimus bei buvo galima išgirsti tyrimą atliekančio gydytojo ir paciento įspūdžius, įvertinti privalumus.

Labai tikimės, kad naudojant pažangiausią įrangą, ženkliai sumažės pacientų, kurie jaučia regėjimo pakitimų. Šį ir kitus oftalmologinius tyrimus, turint Šeimos gydytojo ar gydytojo specialisto siuntimą,  gydytojai oftalmologai atlieka Konsultacijų poliklinikoje.

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: