Orai: artinasi gausus sniegas, kils pūgos, tačiau šaltis išliks

Artimiausiomis dienomis šaltis bus šiek tiek menkesnis nei savaitgalio naktimis, o į šalį atplūs sniego banga. Snigs beveik kasdien, tiesa, vienur sniego iškris gausiau, kitur jis pasirodys tik protarpiais. Nemalonu bus ir dėl stiprėsiančio vėjo: šalčio pojūtis lauke bus stipresnis, kils pūgos, pustys.

Šiandien šalyje išaugs debesuotumas, stiprės žvarbus rytų, šiaurės rytų krypties vėjas. Daug kur pustys, o antroje dienos pusėje pietinę Lietuvos dalį pasieks nauja sniego porcija. Vilniuje dieną bus apie 13, Kaune ir Šiauliuose apie 11 laipsnių šalčio. Panevėžyje šals iki 10, Klaipėdoje iki 8 laipsnių.

Antradienio naktį sniegas apims daugelį šalies vietovių. Gausesnis jis bus pietinėse, pietrytinėse Lietuvos dalyse. Vyraus smarkokas rytų, šiaurės rytų vėjas, tad gali kilti pūgos, pustys. Vis dar bus šalta, tačiau ne taip stipriai, kaip ankstesnėmis naktimis. Temperatūra svyruos tarp 9–15 laipsnių šalčio. Antradienio rytą ir dieną snigs visoje šalyje, išliks pūgų ir pustymo pavojus. Vilniuje bus apie 11, Kaune, Šiauliuose ir Panevėžyje apie 10 laipsnių šalčio. Klaipėdoje šals iki 8 laipsnių.

Trečiadienio naktį snigs negausiai, debesų šydas praplyšinės. Atšals iki 11–17 laipsnių. Dienos metu pūs apysmarkis rytų, šiaurės rytų vėjas, vietomis debesys ir toliau bers sniegą. Vilniuje šals iki 12, Kaune, Šiauliuose ir Panevėžyje iki 11 laipsnių. Klaipėdoje bus apie 8 laipsnius šalčio.

Ketvirtadienį gausesnis sniegas numatomas pietinėse ir pietrytinėse vietovėse. Sustiprės šiaurės rytų vėjas. Tad bus ne tik žvarbu, bet ir vietomis kils pūgos. Mažiausia kritulių bus vakarinėse, šiaurės vakarinėse šalies dalyse. Nakties valandomis temperatūra pasiskirstys tarp 12–17 laipsnių šalčio. Dieną Vilniuje bus apie 12, Kaune ir Panevėžyje apie 11 laipsnių šalčio. Šiauliuose atšals iki 13, Klaipėdoje iki 8 laipsnių.

Penktadienį dažniau pasnigs ten pat: rytiniuose ir pietiniuose šalies rajonuose, kai kur vidurio Lietuvoje. Likusioje šalies dalyje galimi pragiedrėjimai. Suksis žvarbus šiaurys, jo gūsiai stiprės iki 14–20 metrų per sekundę. Naktį temperatūra kris iki 10–16 laipsnių šalčio. Dieną Vilniuje laikysis 13, Kaune, Šiauliuose ir Panevėžyje 11 laipsnių šaltis. Klaipėdoje bus apie 7 laipsnius šalčio.

Remiantis www.gismeteo.lt orų prognozėmis, savaitgalį šaltis bus vos mažesnis, išsilaikys gūsingas šiaurės vėjas, dėl kurio lauke bus gerokai žvarbiau. Pagal dabartinius duomenis, panašu, kad rytinės ir pietinės vietovės negalės atsikvėpti nuo krentančio sniego, tuo tarpu kitur tarp debesų gali ir saulė šyptelti.    

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: