Orai: savaitgalį sulauksime šilumos šuolio

Iki savaitgalio Lietuvoje išsilaikys gaivesni orai, vis sulauksime kritulių. Didesnė šiluma atkeliaus savaitgalį, pagal dabartinius duomenis, sekmadienį temperatūra gali šoktelti iki 15–17 laipsnių. Visgi, protarpiais dar sulauksime lietaus, vėjas nenurims. 

Šiandien daug kur nuvilnis įvairaus pobūdžio krituliai, dažnesni jie bus rytinėse ir pietinėse šalies vietovėse. Vakariniuose šalies rajonuose numatoma daugiau pragiedrulių. Pūs žvarbokas vakarų, šiaurės vakarų krypties vėjas. Vilniuje ir Klaipėdoje bus apie 5–6 laipsnius šilumos. Kaune oras šils iki 8, Šiauliuose ir Panevėžyje iki 7 laipsnių.

Penktadienio naktį debesys praretės, kritulių tikimybė maža. Temperatūra svyruos nuo 2 laipsnių šalčio iki 3 laipsnių šilumos, šilčiausia bus pajūryje. Vietomis teks pasisaugoti plikledžio. Ryto valandomis numatomi pragiedruliai, tačiau vėliau debesų gretos didės. Negausūs krituliai galimi tik kai kur. Pūs stipresnis pietvakarių vėjas. Gūsiai sieks 12–15, šalies vakaruose 16–20 metrų per sekundę. Vilniuje, Šiauliuose ir Klaipėdoje bus apie 6, Kaune ir Panevėžyje apie 7 laipsnius šilumos.

Šeštadienio naktis bus apniukusi, truputį palis šiaurės vakarinėse šalies vietovėse, prie jūros. Išsilaikys apysmarkis vėjas. Temperatūra bus teigiama ir svyruos tarp 1–5 laipsnių šilumos. Dienos metu bus ir pragiedrulių, ir trumpalaikio lietaus. Pūs gūsingas vakarų, pietvakarių krypties vėjas. Vilniuje ir Kaune oras sušils iki 10, kai kur šalies pietuose iki 11 laipsnių. Šiauliuose bus apie 8, Panevėžyje apie 9, o Klaipėdoje apie 6 laipsnius šilumos.

Gerokai šiltesnių orų sulauksime sekmadienį. Nakties valandomis debesys dar daug kur pasitaškys lietumi, temperatūra sieks 1–5 laipsnius šilumos. Dieną bus daugiau pragiedrulių ir šilumos, tačiau pūs neramus pietų vėjas. Gūsiai stiprės iki 10–15 metrų per sekundę. Vilniuje ir Šiauliuose termometrų stulpeliai šoktels iki 16, Kaune ir Panevėžyje iki 17 laipsnių. Klaipėdoje bus apie 13 laipsnių šilumos.   

Remiantis www.gismeteo.lt orų prognozėmis, tikėtina, jog ir pirmadienį Lietuvoje tęsis itin šilti orai, o nuo antradienio šiek tiek atvės, dažniau palis.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: