Ordinas daugiavaikei motinai prisegtas ligoninėje

Panevėžio rajono Krekenavos miestelio gyventoja devynių vaikų motina Jadvyga Šulcienė ketvirtadienį sulaukė ypatingų svečių.

Krekenavos palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje šiuo metu besigydančiai 86 metų moteriai Prezidentės skirtą valstybinį apdovanojimą „Už nuopelnus Lietuvai“ atvežė ir iškilmingai įteikė Prezidentūros kancleris Giedrius Krasauskas ir Prezidento kanceliarijos Personalo skyriaus vedėja Gražina Urbonienė.

Garbingi svečiai pasveikino senolę su pelnytu aukštu įvertinimu, palinkėjo ilgų gyvenimo metų ir stiprios sveikatos. Jie perdavė nuoširdžiausią Prezidentės padėką už Lietuvai suteiktą didžiausią dovaną – gerai išauklėtus, garbingais žmonėmis išaugintus devynis vaikus – 5 sūnus ir 4 dukteris.

Visi J. Šulcienės vaikai baigė mokslus, sukūrė šeimas, kurios yra tvarkingos, darbščios, gerbiamos visuomenės. Vienintelis sūnus išvykęs dirbti į užsienį, visi kiti vaikai gyvena Lietuvoje, trys iš jų – gimtajame Krekenavos miestelyje.

Prezidentūros kanclerio prie krūtinės prisegtą ordiną lovoje gulinti moteris paprašė šalia stovinčios jauniausios dukros išsegti ir duoti jai pasigrožėti iš arčiau.

Šiltus padėkos žodžius J. Šulcienei tarė ir Panevėžio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Antanas Pocius bei Socialinės paramos skyriaus vedėja Aldona Paškevičienė. Jie daugiavaikei motinai padovanojo didelę puokštę margaspalvių gėlių ir šventinį šakotį.

Simbolinę devynių raudonų rožių puokštę J. Šulcienei įteikė Krekenavos seniūnas Vaidas Kaušakys.

Sveikinimų sujaudinta moteris visiems padėkojo už jai parodytą dėmesį, o kanclerio net kelis kartus paprašė perduoti nuoširdžiausią padėką Prezidentei.

Pasidžiaugti kartu su motina jai suteiktu valstybiniu apdovanojimu į ligoninę atvyko Krekenavoje gyvenančios dvi dukros, sūnus ir anūkė. Iš viso J. Šulcienė turi 17 anūkų, o proanūkių ir nesuskaičiuojanti.

Seniūnijos vyr. specialistė socialiniam darbui Liuda Valikonienė pasakojo, kad daugiavaikė Šulcų šeima buvo labai draugiška, darbšti ir darni. Vyras Vytautas visą gyvenimą dirbo Krekenavos kolūkyje vyr. buhalteriu, garsėjo kaip šviesus ir išmintingas žmogus. Žmoną našle jis paliko prieš 13 metų.

Metais už savo sutuoktinį jaunesnė Jadvyga daug metų dirbo fermos darbuotoja. Ant jos pečių gulė ir visas šeimos ūkis. Nuo mažens prie darbo buvo pratinami ir vaikai. Darbuotis laukuose, padėti motinai auginti gyvulius – kiaules, vištas, karvę – buvo jų kasdieninė pareiga.

„Manau, kad mamytė todėl ir gyvena ilgai, kad daug dirbo, plušėjo be sustojimo. Tėvukas buvo protinio darbo žmogus, fizinio darbo jam nedaug kliuvo“, – prisimena Panevėžio kredito unijoje, Krekenavos kasoje, dirbanti jauniausioji Šulcų dukra 47 metų Žydrutė.

Iš viso Panevėžio rajone valstybiniu apdovanojimu „Už nuopelnus Lietuvai“ iki šiol buvo apdovanotos aštuonios daugiavaikės motinos.

 
Panevėžio rajono savivaldybės informacija

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: