Tado Kontauto nuotr.

Ožkų konkurse titulą iš Bistrampolio dvaro paveržė Smiltynės palivarkas (nuotraukos)

Šeštadienį Ramygaloje vykusi 654-ojo miesto gimtadienio šventė, penkioliktą kartą rengtas tradicinis ožkų paradas bei puikus oras sutraukė kone tris tūkstančius žiūrovų, o tai yra gerokai daugiau nei žmonių gyvena pačioje Ramygaloje.

Nors ožkų paradui buvo registruota vienuolika ožkų, ožkelių ir ožių, tačiau viena konkursantė kažkur prašapo, todėl dėl karūnos varžėsi aštuonios moteriškos lyties keturkojės ir du ožiai. Už patikusią konkursantę ar konkursantą galėjo balsuoti ne tik komisijos, kurią sudarė Seimo narė Guoda Burokienė, Panevėžio rajono meras Antanas Pocius, rajono tarybos narė Modesta Petrauskaitė bei Ramygalos seniūnijos seniūnas Valdas Chirv, nariai, bet ir visi renginio dalyviai.

Dauguma konkursantų elgėsi labai drąsiai, vaikštinėjo tarp žiūrovų, mielai leidosi fotografuojami, tačiau  visgi kažkuris iš dalyvių ant scenos paliko „dovanėle“ į kurią koncertuodama įlipo Katažina. Tiesa, atlikėja dėl to nerodė jokio nepasitenkinimo, sakė augusi kaime ir tokių dalykų buvo įvykę ne kartą.

Gana originaliai savo ožkelę Sašą pristatė Bistrampolio dvaro valdytojas, kunigas Rimantas Gudelis. Jis akcentavo, kad ožkelė yra vieno ožkų parado nugalėtojos duktė, o atsitiko taip, kad tris dienas dvare dirbusi Aleksandra paskambino jam, pasakė, kad ožka gimdo, o ji neišmananti ką daryti. R.Gudelis sakė irgi prisipažinęs, kad apie tokius dalykus nieko neišmano, tačiau grįžęs į dvarą radęs naują augintinę. Anot jo, paklausta kaip pavyko susitvarkyti, Aleksandra atsakė, kad padėjęs visagalis „Google“ portalas, o ožkytė gavo pribuvėjos vardą.

Tiesa, pernai iškovoto šauniausios ar puikiausios ožkos titulo Bistrampolio dvarui išsaugoti nepavyko, nes šiemet nugalėtojos karūna buvo vainikuota šalia Berčiūnų esančio Smiltynės palivarko ir Gedimino Ambraškos augintinė Pupa Širdelė. Beje, ši ir dar viena konkursantė turėjo Pupos vardus, todėl viena dalyvė, dėl širdelės ant šono, gavo dar vieną vardą. Visi parado dalyviai ir dalyvės buvo apdovanoti gausiomis rėmėjų ir prijaučiančiųjų dovanomis.

Kaip minėjome šventėje dalyvavo labai daug žmonių, todėl labai trūko sėdimų vietų, žiūrovai pasigedo paprasčiausio medaus, duonos, konditerijos, mėsos gaminių, trūko tautodailininkų. Užtat dalyviai galėjo pasigardžiuoti ukrainiečių verdamais barščiais.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: