Ožkų konkurso nugalėtoja tapo dvariškė

Minint vienintelio Panevėžio miesto – Ramygalos, kuri nuo seno yra vadinama ožkų sostine, nors jų beveik niekas nebeaugina, 651 metų įkūrimo metines jau vienuoliktą kartą buvo surengtas analogų šalyje neturintis šauniausios ir gražiausios Lietuvos ožkos konkursas. Ramygaliečių vertinimui buvo pristatytos penkios ožkos, o joms kompaniją palaikė ir įspūdingas ožys, tačiau jis rinkimuose nedalyvavo.

Pernelyg renginiais nelepinami ramygaliečiai ir Ramygalos svečiai gausiai rinkosi į nuolat gražėjančiame parke vykusį miestelio gimtadienį. Buvo keletas prekiautojų žaislais ir saldumynais, tačiau šiemet nebuvo nė vieno tautodailininko, nebuvo kas vaišintų kava ar gira, jau nekalbant apie duoną, pyragus, barankas, lašinius ar dešras. Renginiui solidumo būtų suteikęs ir vietos seniūnas ar ožkų parado sumanytojas buvęs Panevėžio rajono tarybos narys, buvęs parlamentaras Domas Petrulis, tačiau jų nesimatė.

Šiemetinis Ramygalos ožkų paradas buvo nustumtas labiau į antrą planą, o už keturkojas visi galėjo balsuoti kiek nori kartų. Mat mis-ės rinkimai vyko į ant aptvaro pakabintus patikusios ožkos krepšius metant akmenukus. Stebint iš šalies buvo akivaizdu, jog ramygaliečių simpatijos linksta į kaimyniniame Barklainių kaime gyvenančios ir labai išradingai išpuoštos Anzelmutės pusę, tačiau konkurso nugalėtoja visgi buvo pripažinta Bistrampolio dvaro gyventoja Ferinta. Ramygaliečiai juokavo, kad net ožkų konkurse daug ką lemia pinigai, ir kaimietėms nėra ko lygiuotis į dvariškes.

Tado Kontauto nuotraukos

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: