P.Narkevičius: situacija stebima, vertinama ir ruošiamasi patikrinimui

Antradienį bendrovės „Vilniaus prekyba“ generalinė direktorė Raimonda Kižienė ir pagrindinio grupės akcininko Nerijaus Numavičiaus advokatė Olga Petroševičienė savo iniciatyva susitiko su Petru Narkevičiumi, Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininku.

Į konfliktą su smulkiuoju akcininku Mindaugu Marcinkevičiumi įtrauktos vienos didžiausių verslo grupių Lietuvoje „Vilniaus prekyba“ atstovai pripažįsta, kad dėl šio konflikto jau patiriami tiesioginiai nuostoliai, kurie dar bus suskaičiuoti. „Vilniaus prekyba“ tvirtina tvarkingai mokanti visus nustatytus mokesčius ir tikina, kad savo reputaciją gins teisinėmis priemonėmis.
BFK vadovo Petro Narkevičiaus nestebina, jog susitikimas įvyko „Vilniaus prekybos“ atstovų iniciatyva.

„Manęs tai nestebina – tai vienas stambiausių mokesčių mokėtojų (2014 m. sumokėjęs apie 300 mln. Lt. mokesčių) bei vienas didžiausių darbdavių (VP grupėje dirba apie 35 tūkst. darbuotojų), jam labai svarbus verslo grupės autoritetas – teigė BFK pirmininkas, išklausęs „Vilniaus prekybos“ atstovų pateiktą informaciją ir išdėstytus argumentus.

“Tai – akcininkų ginčas, kuris išplaukė į viešumą. Kalbėjausi su Mokesčių inspekcijos vadovu, kuris informavo, kad mokesčių inspekcija pažeidimų nėra užfiksavusi. VMI atsižvelgs į vieno iš akcininkų išsakytas mintis, bei VP prašymą ir nuo rugsėjo pastiprins tą grupę, kuri tarptautiniu mastu su Latvija ir Estija atliks rimtą tyrimą. Tyrimas, manau, baigsis negreit, jis tikrai užtruks ne mėnesį ir ne du, nes yra labai didelės apimties“, – sakė P. Narkevičius.

BFK pirmininkas teigė bent kol kas negalįs nei patvirtinti, nei paneigti kaltinimų „Vilniaus prekybai“ slėpus mokesčius: „Jeigu man, kaip Seimo nariui, kaip komiteto pirmininkui nei Finansų ministerija, nei mokesčių inspekcija nepateikia jokių akivaizdžių pažeidimų įrodymų, negaliu nieko teigti, galiu tik palinkėti ir toliau gerai dirbti Lietuvos rinkoje bei sąžiningai mokėti mokesčius.“

P.Narkevičius žurnalistams taip pat sakė pasiūlęs „Vilniaus prekybai“ reputaciją ir autoritetą taisyti „pakeliant savo darbuotojams atlyginimus“.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: