Organizatorių nuotr. 

Paaiškėjo geriausi šalies greitosios medicinos pagalbos (GMP) darbuotojai

Paaiškėjo geriausi šalies greitosios medicinos pagalbos (GMP) darbuotojai. Po ilgos ir įnirtingos kovos, pergalę didžiųjų įstaigų kategorijoje iškovojo Kauno miesto GMP stoties, 12 komanda. Antri liko – Kauno miesto GMP stoties, 1 komanda, o trečią vietą pasidalijo net dvi, vienodą balsų kiekį surinkusios komandos – Kauno GMP stoties, 18 komanda ir Šiaulių miesto GMP stoties, 22 komanda. Profesionaliausios šalies GMP komandos buvo išrinktos vakar vėlų vakarą, specialių GMP žaidynių metu Kaune, kuomet imituota masinė sprogimo nelaimė Sobore ir susišaudymas, o GMP medikai pagalbą skubėjo teikti net 400 žmonių.

Pasak žaidynėms teisėjavusios vyr. teisėjos gydytojos Evelinos Pukenytės, teisėjams teko itin sudėtinga užduotis, atrinkti geriausius, nes visos komandos pasirodė labai stipriai, o geriausi paaiškėjo tik paskutinėmis žaidynių minutėmis.

„Tai buvo pirmosios tokios žaidynės su labai dideliu iššūkiu visoms komandoms. Kova už gyventojų gyvybes, masinės nelaimės metu miesto centre, darbas karo lauko ligoninės sąlygomis, itin greitų bei atsakingų sprendimų priėmimas, tik dalis iššūkių su kuriais grūmėsi komandos“, – sakė žaidynėms teisėjavusi E. Pukenytė.

Jos teigimu, geriausia komanda buvo atrinkta susumavus atliktų užduočių balus: „Visi žaidynėse dalyvavę GMP medikai – tai darbui atsidavę ir reaguoti 24/7 į bet kokius iššūkius pasirengę savo srities specialistai. Tad turiu pripažinti, kad buvo labai sunku išrinkti vienintelius geriausius, nes visi surinko itin aukštus balus, kuriuos nuo nominantų teskyrė vos keli balai. Visgi šiais metais geriausiais tapo – Kauno GMP stoties trijų paramedikų komandą, kurią sudarė Greta Beinaravičiūtė, Irina Belukhina ir Evaldas Paliulionis“.

Geriausia GMP komanda tapę medikai pažymėjo, kad tokios pratybos yra itin vertingos, tiek praktinių įgūdžių lavinimo prasme, tiek teorinių žinių įgijimu.

„Tai unikali patirtis, kurią būtinai reikia kartoti ir dar kartoti. Žaidynės leidžia ne tik gauti praktines žinias, bet ir peržengti tam tikras ribas, kiekvienam iš mūsų“, – sako laimėtojai.

Atskiroje mažųjų miestų įstaigų kategorijoje geriausiai pasirodė ir pirmąją vietą užėmė – Akmenės rajono greitosios medicinos pagalbos centro, 15 komanda, kurią sudarė – Justinas Stašys, Gintarė Pralgauskienė ir Paulius Naumovas. Antroje liko Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro, 25 komanda ir trečioje vietoje – Akmenės rajono greitosios medicinos pagalbos centro, 26 komanda.

Šiemetines GMP žaidynes Kaune organizavo Lietuvos greitosios medicinos pagalbos įstaigų asociacija, Lietuvos skubiosios medicinos draugija, Krizių tyrimo centras, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ekstremalios medicinos katedra, Lietuvos šaulių sąjunga ir kiti partneriai, aktyviai bendradarbiavo ir Krašto apsaugos ministerija.

Lietuvos greitosios medicinos pagalbos žaidynės skirtos profesinės kvalifikacijos tobulinimui, bendravimo ir bendradarbiavimo tarp institucijų skatinimui.

Organizatorių nuotr.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: