Paaiškėjo gražiausios Kalėdų eglės. Kuri vieta atiteko Panevėžiui?

Dar gruodžio mėnesio pradžioje paskelbtas konkursas ,,Mano Kalėdų eglė 2020“ pasibaigė. Jo metu siekta išsiaiškinti, kurio Lietuvos miesto Kalėdų eglė gražiausia, originaliausia, geriausiai atspindi savo idėją. Ir nors užduotis nebuvo paprasta, po daugiau nei kelių savaičių kruopščios specialistų atrankos, kovos tiesioginėse transliacijose ir kelių tūkstančių žiūrovų balsų, šių metų nugalėtoja tapo Šiaulių miesto žaliaskarė.

Sulaukta daugiau nei 100 pasiūlymų

Paskelbus apie šių metų konkursą, dar gruodžio mėnesio pradžioje iš skaitytojų elektroninėmis priemonėmis ir raštu gautais laiškais sulaukta 138 pasiūlymų, kurių miestų eglės turėtų patekti į konkursą. Po ilgų diskusijų drauge su partneriais buvo pasirinkta 10 – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Utenos, Šiaulių, Panevėžio, Radviliškio, Elektrėnų, Širvintų ir Trakų Kalėdų eglės.

Kaip pasakoja vienas konkurso organizatorių Ernestas Fedorovičius, Kalėdų eglės buvo pasirinktos atsižvelgiant į jų išskirtinumą.

,,Išsirinkti tik dešimt buvo tikrai sudėtinga užduotis, tačiau vertinome pagal tai, kaip miestai originaliai papuošė egles, lyginant su praėjusiais metais ir ką norėjo jomis papasakoti. Taip pat svarbu paminėti, kad tarp daugiausiai pasikartojančių pasiūlymų, kuriuos gavome raštu į redakciją, elektroniniu paštu ar socialiniais tinklais ir buvo tų dešimties miestų eglutės“, – pasakoja pašnekovas.

Didieji miestai pusfinalyje ir regionų triumfas finale

Konkurso pusfinaliai ir finalas buvo transliuojami tiesiogiai socialiniame tinkle ,,Facebook“. Jų metu atiduota daugiau nei 30 tūkstančių balsų, o transliacijas stebėjo beveik pusė milijono žiūrovų. Ir nors daugelis tikėjosi, kad tradiciškai turi nugalėti Vilnius ar Kaunas, pusfinaliai nustebino. Daugiausiai simpatijų sulaukė – Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio Kalėdų eglės.

Panevėžio Kalėdinė eglė

Tiesioginėse transliacijose Šiauliai aplenkė Vilnių, Panevėžys nurungė Kauną, o Klaipėdai vietą į finalą užleido Utena. Pasak E. Fedorovičiaus, nors didžiausius miestus matėme pusfinalyje, visgi, triumfavo regionai.

,,Man atrodo, kad tai dar kartą įrodo, jog Lietuva ne tik Vilnius ar Kaunas. Tiek Šiauliai, tiek Klaipėda finale parodė, kad jei yra stipri bendruomenė, kuri sugeba susitelkti, tai laimėti nėra labai sudėtinga. Mes žmonių palaikymą konkrečiam miestui labai jautėme visų transliacijų metu“, – pasakoja portalo Lietuvos diena redaktorius.

Intriga iki paskutinės minutės

Finale buvo karšta. Nors Klaipėdos žaliaskarė atsiliko nuo Panevėžio ir Šiaulių, tačiau intriga bei įtampa tarp šių dviejų miestų tvyrojo iki paskutinės minutės. Visgi, dabar suskaičiavus rezultatus galima konstatuoti, kad konkurso ,,Mano Kalėdų eglė 2020“ nugalėtojo titulą išsineša Šiauliai.

,,Drauge su komisijos nariais po transliacijos atsakingai skaičiavome balsus. Reikėjo užfiksuoti ne tik vartotojų reakcijas, bet ir tiesioginės transliacijos apklausoje pažymėtus duomenis, viską susumuoti. Dabar drąsiai galime sveikinti Šiaulių miesto atstovus, kurie gali džiaugtis pirmąja vieta ir šių metų gražiausios ir originaliausios Kalėdų eglės titulu. Panevėžys neturėtų nusivilti, atsilikęs vos keliais šimtais balsų, jis užėmė garbingą antrąją vietą. Lygiai taip pat turėtų džiaugtis ir klaipėdiečiai. Tai – išties išskirtinė proga miestams pasitikrinti ar jų idėja pasiteisino ir ar kitais metais reikėtų bendradarbiauti su ta pačia, o gal visgi kita dizainerių bei partnerių komanda“, –  pasakoja E. Fedorovičius.

Rezultatai ir ,,Mano Kalėdų eglė 2021

Komisijos patvirtintais rezultatais pirmoje vietoje Šiaulių miesto eglė, finale surinkusi 1724 balsus. Dar daugiau jų skriejo ir po transliacijos, tačiau komisija fiksavo transliacijos pabaigos laiką ir skaičiavo tik tuos balsus, kurie buvo atiduoti tiesioginės transliacijos metu.

Keliais šimtais balsų atsilikusi ir finale surinkusi 1162 balsus, antroje vietoje liko Panevėžio eglė. Jų taip pat didėjo ir po transliacijos, tačiau komisija atsižvelgusi į taisykles skaičiavo tuos, kurie buvo atiduoti transliacijos metu.

Klaipėdos žaliaskarei teko 322 balsai ir ji liko trečioje vietoje. Kalėdų eglučių finalą stebėjo daugiau nei 150 tūkstančių žiūrovų iš skirtingų Lietuvos regionų.

Visgi, didieji miestai nors ir nelaimėjo, tačiau į penketuką pateko. Vilnius užėmė ketvirtą, Kaunas – penktą vietą.

Prieš kelias savaites Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Žmonių gerovės ir ugdymo departamento direktorė Asta Lesauskienė pasakodama kad Prisikėlimo aikštė ir šalia esantis skveras šiais metais tikrai suspindo, nesumelavo. 

„Labai džiaugiuosi iniciatyvomis, kurias pavyko įgyvendinti – šiauliečiai tikrai turės kuo pasigrožėti ir tikrai matys, kad miestas šviečia. Prisikėlimo aikštės ir pagrindinės eglės puošybai pasirinkome angelų tematiką“, – tuo metu sakė A. Lesauskienė.

Taip pat ji paaiškino, ką simbolizuoja šių metų instaliacija. ,,Neatsitiktinai pasirinktas šis reikšmingas simbolis – norėjome, kad eglė skleistų ramybę ir keltų vidinį džiaugsmą, o juk angelai geriausiai simbolizuoja šviesą ir viltį“, – aiškina pašnekovė.

Šių metų Šiaulių miesto eglė – tradicinė, jos puošyba jau trečius metus rūpinosi Šiaulių kultūros centras. Eglę puošia apie 1400 metrų LED lempučių girlianda, 600 įvairių dydžių ir spalvų burbulai ir daugiau nei 200 dekoratyvinių žaisliukų. Prisotinta angeliukų, snaigių, žvaigždučių, šuniukų ir kitų mielų dekoracijų, marguojanti įvairiausiomis spalvomis, pagrindinė Šiaulių miesto Kalėdų eglė skleis jaukumą ir kels šiltus prisiminimus iki pat sausio 15 dienos.

Pasak organizatorių, dėl pandemijos nebuvo lengva konkursą organizuoti virtualiu būdu – internete. Tačiau, idėja pasiteisino, o rezultatai nenuvylė, dėl to ir kitais metais konkursas bus transliuojamas internete, o jo naujienos bus skelbiamos regioninėse radijo stotyse, kurių daugiau nei 20. Planuojama į kelių valandų tiesioginę transliaciją pakviesti miestų atstovus ir leisti jiems papasakoti apie Kalėdas mieste, skirtingas tradicijas, pabendrauti su finalinių miestų Kalėdų eglių kūrybinėmis komandomis, taip pat žurnalistai bandys vykti į skirtingus Lietuvos kampelius, kurie nepapuola į finalus, tačiau neabejotinai turi ką papasakoti žiūrovams ir klausytojams.

Šiaulių miesto eglė

Tiesioginės transliacijos įrašas


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: