Paberžėje paminėtos iškilaus dvasininko 10-osios mirties metinės

Šeštadienį medinės Paberžės bažnytėlės šventoriuje, ant Tėvui Stanislovui supilto žemės kauburėlio, kurį ženklina kuklus trimis vienuolio įžadų mazgais persipynęs kryžius, sužibo šimtai žvakelių. Iš visos Lietuvos susirinkę žmonės pagerbė iškilaus vienuolio atminimą minėdami 10-ąsias jo mirties metines.

Tėvas Stanislovas nedarė iš savęs kulto

Minint šią ypatingą datą Paberžė buvo tiek tyrumo ir šviesos, kad ši, regis, tvino kiekvienoje atmosferos molekulėje. Ją kūrė susirinkę šimtai žmonių, kurie su meile širdyse tebeprisimena Tėvą Stanislovą.

Mišias aukojęs kunigas Darius Vasiliauskas, Paberžės fenomeną – nepaprastą jos trauką ir žmonių meilę Tėvui Stanislovui, paaiškino labai paprastai ir kiekvienam suprantamai: „Tėvas Stanislovas nedarė iš savęs kulto, jis garbino Jėzų ir tai mus visus žavėjo. Jis mums tiesiog rodė Jėzų“.

Jaunas dvasininkas įžvelgė paralelę tarp Tėvo Stanislovo ir popiežiaus Jono Pauliaus II-ojo.

„Žaviuosi dviejų didžių žmonių drąsa – tiek Tėvo Stanislovo, tiek Popiežiaus. Drąsa gyventi Evangelija. Jie gyveno šventumu, gyveno evangelija.

Mes dėkojam Tėvui Stanislovui už visą jo duotybę patirti Jėzų visai Lietuvai.

Jėzaus patyrimą jis dalino daugybei žmonių, kurie čia atvažiuodavo. Jis nepirko žmonių. Jis save dovanojo žmonėms.

Iš Tėvo Stanislovo mes galime išmokti nuoširdaus santykio su Dievu. Paprasto ir nesuvaidinto. To paprasto nesuvaidinto santykio Tėvui Stanislovui netrūko, o šiandien jo trūksta galbūt daugumai iš mūsų“, – mintimis dalijosi D. Vasiliauskas.

Sužibo šimtai žvakučių

Po Šv. Mišių labdaros ir paramos fondo „Viltis-Vikonda“ savanoriai kiekvienam atvykusiam į Paberžę įteikė po žvakutę, tad netrukus skambant sodriam operos solisto Liudo Mikalausko ir minios žmonių giedamam „Viešpaties angelui“, o po šios giesmės suskambus Maironio „Lietuva brangi“, Tėvo Stanislovo kapą nušvietė žvakučių jūra.

Nustebino koncerto premjera

Po šio pagarbos akto vėl visi suplūdo į bažnyčią, kur Liudas Mikalauskas kartu su fortepijono meistre Audrone Juozauskaite surengė specialiai Tėvo Stanislovo 10-osioms mirties metinėms parengto koncerto „Karolio Voitylos paslaptis. Keliaujant su šv. Jonu Pauliumi II” premjerą.

Jautrūs, gilūs ir gyvenimo prasme alsuojantys kūriniai, kuriuos papildė L. Mikalausko skaitoma proza, taip virpino žmonių širdis, kad ne vienas braukė ašarą. Sodrų L. Mikalausko bosą ištvindė ne tik A. Juozauskaitės fortepijono muzika, bet ir visus nustebinęs jo skaidrus ir šviesus vokalas, subtiliai ir trapiai atitaręs L. Mikalauskui.

Po koncerto žmonės dėkojo L. Mikalauskui ir A. Juozauskaitę ragino me tik muzikuoti, bet ir dažniau leisti gėrėtis jos balsu.

Pasibaigus sakraliai šventei susirinkusieji neskubėjo namo. Šiltais prisiminimais jie dar ilgai dalijosi vaišindamiesi labdaros ir paramos fondo „Viltis-Vikonda“ čia pat verdama arbata, šviežutėlėmis spurgytėmis ir gaivinančiais „Dadu“ ledais.

Kvies ir į gimtadienį

Tėvo Stanislovo atminimui skirtą renginį organizavęs labdaros ir paramos fondas „Viltis-Vikonda“ kartu su 1863 metų sukilimo muziejuje ir Kauno arkivyskupijos Kėdainių dekanatu, rugsėjo 27 dieną vėl visus pakvies Paberžėn.

Tądien bus minimas Tėvo Stanislovo gimtadienis. 15 val. Šv. Mišias aukos kunigas Gediminas Jankūnas, o 16 val. Skambės Čiurlionio kvarteto ir aktorės Dalios Michelevičiūtės koncertas „Sielos gelmė“.

 

Goda IVAŠKEVIČIŪTĖ

Giedrės Minelgaitės nuotraukos


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: