Padėkos vizitas – Pasvalio gimnazijoje

Panevėžio teritorinė ligonių kasa (Panevėžio TLK) surengė padėkos vizitą Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos mokiniams, aktyviai dalyvavusiems praėjusių metų pabaigoje vykusioje Panevėžio TLK viktorinoje apie sveikatos draudimą. Susitikime su II klasių gimnazistais aptarti jų dalyvavimo viktorinoje rezultatai, padėkota anglų kalbos mokytojai Ingai Kučnerienei, kurios paskatinti II d klasės mokiniai aktyviausiai siuntė atsakymus į viktorinos klausimus.

Gimnazijos antraklasiai taip pat supažindinti su privalomojo sveikatos draudimo (PSD) Lietuvoje sistemos principais – visuotinumu ir solidarumu. Paaiškinta, kodėl sveikatos draudimo įmokas mokėti privaloma visiems, deklaravusiems gyvenamąją vietą Lietuvoje, kaip asmuo prisideda prie sveikatos sektoriaus finansavimo pagal savo galimybes (vienu atveju didesnėmis PSD įmokomis, kitu – mažesnėmis) tam, kad visiems apdraustiesiems būtų galima garantuoti vienodą sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą.

Mokiniams  išdėstyta, kad už jų ir daugelio kitų gyventojų grupių gydymą apmokama valstybės lėšomis, tačiau vien šių lėšų apmokėti visų valstybės lėšomis PSD apdraustųjų sveikatos priežiūros paslaugas neužtenka – tam naudojamos ir dirbančių asmenų sveikatos draudimo įmokos. Pavyzdžiui, už valstybės draudžiamuosius gautos valstybės biudžeto įmokos užpernai iš viso sudarė 499 mln. eurų, o faktinės išlaidos už šiuos apdraustuosius per tą patį laikotarpį siekė 1 mlrd. 240 mln. eurų arba net du su pusę karto daugiau, nei buvo įmokėta.  

Susirinkusiesiems taip pat aiškinta, kaip teikiama būtinoji medicinos pagalba Europos Sąjungos šalyse su Europos sveikatos draudimo kortele (ESDK), iki kada mokiniai ir studentai PSD draudžiami valstybės lėšomis ir kt.

Pasvaliečiams surengta momentinė viktorina, per kurią jie bandė teisingai atsakyti į ligonių kasos specialistų užduotus klausimus ir laimėti prizų:  noriai spėjo, kiek PSD neapsidraudusiems asmenims gali kainuoti apendicito ar širdies operacijos, insulto ir kitų galvos smegenų sutrikimų gydymas, vaistai nuo diabeto, kraujo vėžio ir kt. Išgirdę, kad sveikatos priežiūros paslaugos yra tikrai brangios, kai kurie stebėjosi apie tai anksčiau nė nesusimąstę. Mokytoja I. Kučnerienė pastebėjo, kad tokia svarbia informacija ligonių kasos turėtų dalintis ne tik su mokiniais, bet ir suaugusiųjų auditorijose.

Mokiniams dar užduota klausimų apie Panevėžio TLK veiklą, šalis, kuriose galioja ESDK, klausta, kuriam laikui ši kortelė išduodama abiturientams, studentams. Klausimų taip pat užduota ir  apie PSD  įmokas bei jų surinkimą ir kt.

             Panevėžio teritorinė ligonių kasa


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: