Padėtas taškas: brangūs vaistai turi pigti

Seimo Biudžeto ir finansų komitete po ilgų svarstymų padėtas taškas: Komitetas pritarė Seimo Darbo partijos frakcijos bei Sveikatos reikalų komiteto narės Vilijos Filipovičienės Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisoms, kurias priėmus, vietoje dabar taikomų 21 proc. pridėtinės vertės mokesčio (PVM), būtų taikomas lengvatinis 5 proc. PVM tarifas nekompensuojamiesiems receptiniams vaistams, kurių apmokestinamoji vertė yra didesnė kaip 300 eurų.

Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas, Seimo Darbo partijos frakcijos narys Petras Narkevičius sako, kad Komitetas, suprasdamas klausimo svarbą, ne kartą kreipėsi į Finansų bei Sveikatos reikalų ministeriją, prašydamas pateikti savo siūlymus, kaip būtų galima patobulinti šias įstatymo pataisas. Tačiau Seimo nario teigimu, net po 2 mėnesius trukusių svarstymų, minėtos ministerijos ne tik nesugebėjo pateikti siūlymų ar rekomendacijų, bet ir pasakė, kad šias pataisas reikia palikti svarstyti ateityje.

„Valstybė negali taupyti sergančiųjų ir mirties patale esančių sąskaita. Mes privalome palengvinti jų gyvenimus ir leisti įsigyti bent kiek pigiau itin brangiai kainuojančius vaistus, todėl esu įsitikinęs, kad šios pataisos – būtinos. Ir negalime delsti, jos reikalingos jau šiandien, nes sergantiems brangi yra kiekviena sekundė“, – sako Seimo Darbo partijos frakcijos narys P. Narkevičius.

Tyrimų duomenimis, net 40-59 proc. gyventojų gyvenimo trukmės pailgėjimas yra siejamas su inovatyvių, tačiau brangių vaistų vartojimu, o Lietuva, pagal šių vaistų prieinamumą ligoniams – viena iš paskutiniųjų Europos Sąjungoje. Tad šios pataisos leistų sunkiomis ligomis sergantiems žmonėms brangesnius vaistus padaryti lengviau prieinamus.

„Žinau ne vieną skaudžią istoriją, kiek pastangų, laiko, energijos ir pinigų kainuoja slaugyti sunkiai sergantį žmogų, kuriam reikalingi brangūs vaistai, todėl neįsivaizduoju, kokia gali būti pakankamai svarbi priežastis valdžios institucijoms atsisakyti jiems padėti ir bent kažkiek palengvinti jiems tenkančią sunkią finansinę naštą“, – sako darbietė Seimo narė ir šių pataisų autorė V. Filipovičienė.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: