Autorių nuotr.

Pagrindiniai kryptinių šviestuvų privalumai

Nuostabu galvoti, kad vos prieš porą metų žmonės galvojo apie šviesos diodus kaip ne ką kita, kaip mažyčiai žibintai lazerio taškuose. Tačiau paaiškėjus LED lempučių energijos vartojimo pranašumams, jie dabar naudojami beveik kiekvienoje vietoje, namuose ir versle. Rasite LED lempučių transporto priemonių priekiniuose žibintuose, televizoriuose ir dar daug kur. Kaina taip pat nedidėlė, tad pasiekiama kiekvienam.

Energijos efektyvumas

LED lemputės sunaudoja apie 50 procentų mažiau elektros energijos nei tradicinės kaitrinės lemputės, fluorescenciniai ir halogeniniai variantai, todėl sutaupysite energijos sąnaudų, ypač erdvėse, kuriose yra žibintai, kurie ilgą laiką yra įjungtos. Šviesos diodai taip pat nukreipia šviesą tam tikra kryptimi, skirtingai nuo įprastų lempučių, kurios skleidžia šviesą ir šilumą visomis kryptimis (nes šviesos diodai yra sumontuoti ant lygaus paviršiaus, jie skleidžia šviesą pusrutulį, o ne sferiškai). Ši kryptinė apšvietimo galimybė sumažina švaistomą šviesą ir energiją.

Pratęstas gyvenimas

Kokybiškų šviesos diodų gyvenimo trukmė yra 30 000–50 000 valandų ar net ilgiau, atsižvelgiant į lempos ar armatūros kokybę. Tipiška kaitrinė lemputė trunka tik apie 1000 valandų; Palyginamas kompaktiškas fluorescencinis trunka nuo 8000 iki 10 000 valandų. Esant ilgesniam veiklumui, šviesos diodai gali sumažinti lempučių pakeitimo darbo sąnaudas komercinėse situacijose, pasiekdami mažesnę priežiūros apšvietimo sistemą.

Šaltos temperatūros veikimas

Šviesos diodai skleidžia šaltą šviesą, skirtingai nuo fluorescencinių lempų. Esant žemai temperatūrai, norint paleisti fluorescencines lempas, reikia aukštesnės įtampos, o šviesos srautas (suvokiama šviesos galia ar intensyvumas) sumažėja. Priešingai, LED našumas padidėja, kai sumažėja darbo temperatūra. Tai daro šviesos diodus natūraliai pritaikytus šaldytuvų vitrinoms, šaldikliams ir šaldytuvams, be to, lauko programų, tokių kaip automobilių stovėjimo aikštelė, pastato perimetras ir ženklai. LED šaldytuvo korpuso lemputės DOE bandymas buvo 5 procentų didesnis efektyvumas (šviesos šaltinio efektyvumas liumenuose per vatą, pavyzdžiui, mylių už galoną), esant -5 ° C, palyginti su operacija 25 ° C temperatūroje.

Patvarumas

Be gijų ar stiklo gaubtų, šviesos diodai yra atsparūs lūžiams ir daugiausia apsaugoti nuo vibracijos ir kitų poveikių. Tradicinis apšvietimas paprastai yra stiklinėje arba kvarco išorėje, kuris gali būti jautrus pažeidimams. Kita vertus, šviesos diodai dažniausiai nenaudoja jokio stiklo, vietoj to jie yra pritvirtinti ant plokštės ir sujungti su litavimo laidais, kurie gali būti pažeidžiami tiesioginiam poveikiui, tačiau ne daugiau kaip mobilieji telefonai ir panašūs maži elektroniniai prietaisai.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: