Pakeltos lysvės – naujausias būdas, kuris padės užauginti ekologišką derlių savo kieme

Pakeltos lysvės vis labiau populiarėja tarp daržo mylėtojų dėl daugelio priežasčių. Pavasarį pakeltoje lysvėje dirva greičiau įkasama, taip pagreitinamas augalų augimas, taip pat tokioje dirvoje augalai gauna daugiau saulės spindulių, dėl to derliumi galite džiaugtis dar greičiau. Pakelta dirva užima mažiau vietos, todėl galite dirbti patogiame aukštyje, tuo pačiu apsaugodami nugarą. Pakelta lysvė užpildyta derlingu dirvožemiu arba kompostu, padidina gero derliaus tikimybę. Vokietijoje pagaminta ERGO pakelta lysvė yra patvarus ir gražus sprendimas jūsų sodui. Unikalus dizainas, medžio imitacijos šešiakampis ir kvadratas,  taps jūsų aplinkos akcentu.

Nuo ko priklauso, ar sodinimas bus sėkmingas

Sėkmingas sodinimas ant pakeltos lysvės priklauso ne tik nuo lysvės tipo ir medžiagos, iš kurios buvo pagaminta lova, bet ir nuo teisingo įrengimo bei paruošimo naudoti. Nors sodinti ant pakeltos lysvės nėra labai sudėtinga, tačiau verta pamatyti ir nepraleisti svarbaus žingsnio. Jei norite įsigyti pakeltas lysves ar sužinoti daugiau apie jas, apsilankykite čia: laistymoiranga.lt

  • Dėl daugybės privalumų pakeltos lysvės  sode vis labiau užkariauja Lietuvos sodininkų širdis. Pirma, jos greičiau įkaista, todėl galite sodinti anksčiau ir gauti ankstesnį derlių. Pakeltas lysves galima montuoti aukštyje, kuris yra patogus sodo darbams, todėl nereikia lenktis ir nepatogiai dirbti.
  • Sutikite, kad sodas vis dažniau tampa madingu kiemo akcentu. Pasirinkus pakeltas lysves  galima ne tik sukurti tvarką sode, bet ir rasti daug įdomių ir gražių sprendimų. Derindami skirtingų formų ERGO pakeltas lysves, galite sukurti unikalius derinius, papildančius jūsų kiemo aplinką.

Kaip paruošti pakeltą lysvę daržovėms auginti:

  1. Pirmiausia pradėkite pasirinkti vietą, kurioje kieme pastatysite pakeltas lysves. Geriausia rinktis saulėtą kiemo pusę. Nerekomenduojama paaukštintos lysvės įrengti pavėsyje ar šiaurinėje kiemo pusėje, kitaip augalai neaugs. Taip pat venkite vietų po dideliais medžiais ar krūmais.
  2. Būtinai palikite pakankamai vietos tarp lysvių praėjimui. Taką galima iškloti akmenimis arba specialiomis sodo plytelėmis.
  3. Pakeltose lysvėse dirva greičiau išdžiūsta, todėl lysves formuokite šalia vandens tiekimo vietos. Taip pat svarbu tinkamai nusausinti, kad nesikauptų vanduo.
  4. Įrengdami palėpėje pastatytas lysves, galite uždėti specialų apsauginį tinklą ir juodą geotekstilę-tai tarsi tarpinė apsauga nuo graužikų ar kitų nekviestų svečių ant lysvės.
  5. Tinkamai paruoškite dirvožemį pakeltoje lysvėje. Apatinis sluoksnis turėtų būti formuojamas iš stambių medžių šakų arba žievių, vidurinis sluoksnis iš smulkintų medžių, krūmų šakų, buitinių organinių atliekų, sodo dirvožemio bei komposto. Na, o pats paskutinis, viršutinis sluoksnis iš kokybiško dirvožemio.

Galite pradėti sodinti! Aukštesnius augalus rekomenduojama sodinti lysvės viduryje, o žemaūgius – lysvės šonuose. Būtinai mulčiuokite, tai padės ne tik palaikyti reikiamą drėgmę ilgiau, bet ir sumažins piktžolių kiekį.

Pakeltose lysvėse galima sodinti tokius augalus, kaip pomidorai, agurkai, cukinijos, paprikos, kopūstai, braškės ir panašiai. Šios lysvės taip pat tiks salotų ir prieskoninių žolelių auginimui.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: