Pakruojo dvaras online siūlo įsigyti dalelę istorijos

Šiandien, kai rinka yra perpildyta įvairių produktų – nuo kosmetikos, namų apyvokos daiktų iki maisto ir gėrimų – atrasti kokybišką, išskirtinį produktą nėra paprasta. Pakruojo dvaras, atsižvelgdamas į savo istorinę praeitį, šį pavasarį žengė svarbų žingsnį ir nuo šiol siūlo su išskirtiniais rankų darbo gaminiais, unikalių skonių gėrimais, sukurtais dvare pagal senąsias tradicijas, susipažinti nepakilus nuo sofos.

„Kiek tik menu šio dvaro istoriją, jis visada buvo didžiulis ūkis, viskuo apsirūpinantis pats ir dar parduodantis produkciją aplinkiniams gyventojams“, – sako Pakruojo dvaro Baronas. „Čia buvo karčiama, bravoras, spirito varykla, vaistinė, kalvė, pieninė, ligoninė ir net bažnyčia, dirbo gydytojas. Taip pat kūrė ir gausa amatininkų, kurie aprūpindavo dvarą indais, drabužiais, duona, medumi. Dvare gyvenančios damos neapsieidavo ir be prabangos produktų, tokių kaip, kvepalai, gėlių hidrolatai, pagalvės purškalai ir net jaunystės eliksyras, o jų kurti dvaran specialiai atvyko parfumeris iš užsienio, – istoriniais prisiminimais dalijasi Baronas.

Kvapų atsiradimas dvare turi atskirą ir vertą paminėjimo istoriją. Pakruojo dvare nuo XVIII a. šeimininkavę baronai von der Roppai, o ypač Leonas von der Ropas mėgo keliauti. Vienos kelionės metu po Prancūziją, Graso mieste jis susipažino su perfumeriu Žaku de Burie. Pastarąjį sužavėjo barono pasakojimas apie didžiulį dvarą tolimojoje Lietuvoje. Garsusis parfumeris netrukus po pažinties atvyko pasisvečiuoti į dvarą ir apsiėmė sukurti baronienei kvepalus. Bėgant dienoms, savaitėms, parfumeris pamilo dvarą ir jo viešnagė dvare užsitęsė… net 5 metus! Per tą laiką jis kūrė ir eksperimentavo savo dirbtuvėse, o nuo anų laikų dar likę kremų, purškalų ir kvepalų receptūros atkuriamos parfumerinėje ir šiandien, kad lankytojai galėtų istoriją ne tik išvysti, išgirsti, bet ir užuosti.

Dvare, kuriame atkuriamas XIX a. pab. gyvenimas, savo rankomis šiandien įvairią produkciją kuria ir kelios amatininkų manufaktūros. Čia iš dvare išgaunamų ir gaunamų žaliavų, pagal senąsias tradicijas kuria vėlėja, siuvėja, keramikė, bitininkė, parfumerė. Tradicijų laikydamasi veikia ir variniuose induose savo produkciją gaminanti Pakruojo dvaro spirito varykla, kurios trauktinės šį pavasarį nuskynė laurus ne tik prestižinėje parodoje „Craft Spirits Berlin“ Vokietijoje, tačiau ir už Atlanto. „Tokios, kokias mes gaminame, trauktinės nerandamos niekur kitur pasaulyje, įvairiose parodose jos nepatenka į standartines kategorijas ir nėra lyginamos su kitais panašiais produktais, tai – originalus lietuviškas ir dar dvare gimstantis produktas. Svarbu paminėti ir tai, kad gamyboje naudojame tik vietoje auginamus augalus“, – apie produkciją pasakoja varyklos vadovas Šarūnas Karalius. Dvare ir online krautuvėje galima išvysti bei įsigyti ir Barono slapto pomėgio – neįprastybių („curiosity“) kolekcijos eksponatus.

Tradicinė, rankų darbo produkcija su istorijos prieskoniu, kurią nuo šiol galima apžiūrėti ir įsigyti internetu, puikiai tinka ne tik kasdieniam naudojimui, bet ir kaip unikali dovana įvairių švenčių proga, pavyzdžiui, tėčio pasveikinimui pirmąjį birželio sekmadienį.

Pakruojo dvaras – ne tik didžiausia Lietuvoje išlikusi dvaro sodyba, tačiau ir viena iš 18 patraukliausių kultūrinio turizmo vietovių Europoje bei „Metų turizmo objektas 2019“ Lietuvoje, kur atkuriamas XIX a. pab. – XX a. pr. dvaro gyvenimas.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: