Pakruojo dvaras savaitgalį sužydo gėlių kilimais – vyko konkursas „Žiedų valdovai 2021“

Nuo ankstyvo šeštadienio rytmečio į Pakruojo dvarą rinkosi komandos iš visos Lietuvos išlaisvinti savo fantaziją kuriant gėlių kompozicijas-kilimus jau tradiciniu tapusiame konkurse „Žiedų valdovai 2021“. Bene trisdešimt komandų padarė ryškią ir spalvingą įžangą savo kūriniais į artėjantį gėlių festivalį „III-asis vasarvidžio nakties sapnas“, kuris dvare prasidės jau liepos 3 dieną.

„Žiedų valdovai 2021“ – jau trečius metus dvare rengiamas gėlių kompozicijų-kilimų konkursas, kuris kiekvienais metais nustebina neišsemiama dalyvių fantazija ir originalumu. Jo metu komandos iki 5 asmenų savo vizijas iš gyvų gėlių paversti realybe turi per vieną dieną, o kompetentinga komisija, dienos pabaigoje išrenka įspūdingiausias sukurtas kompozicijas. Dvaro lankytojai visą dieną gali stebėti, kaip prieš jų akis gimsta meno kūriniai iš įvairių gėlių ir kitų gamtoje natūraliai randamų medžiagų. Šių metų konkurso tema nenutolo nuo meilės ir V. Šekspyro kūrybos. Tai – ištrauka iš romantinės komedijos „Vasarvidžio nakties sapnas“ – „Įsimylėję – lyg pamišę būtų: / Jų smegenys nerimsta, o vaizduotė / Stipresnė visados už šaltą protą.“

Po daugiau nei pusdienio po karšta vasaros saule, buvo sukurta bene trisdešimt įspūdingų kompozicijų iš gėlių. Baigus ilgas diskusijas, komisija, kurią sudarė žinomas fotografas Vladas Ščiavinskas, VU Šiaulių akademijos botanikos sodo kraštovaizdžio dizainerė Žydrūnė Valainytė, Lietuvos gėlininkų asociacijos pirmininkė Daiva Gasiūnienė, o pirmininkavo floristė, floristikos mokytoja Natalija Učvatova, nusprendė, kad šiemet įspūdingiausią gėlių kompoziciją-kilimą sukūrė komanda „Glamour gėlės“, antra vieta atiteko komandai, pasivadinusiai „Šermukšnėlė“, o trečia vieta skirta vienai iš dviejų „Joniškio žemės ūkio mokyklos“ komandų ir jų kompozicijai pavadinimu „Meilės pinklės“. Taip pat buvo išskirtos ir dar kelios nominacijos, tokios kaip, Žiūrovų simpatijų, Dvariškiausios gėlių kompozicijos, Magiškiausios, Elegantiškiausios ir net Erotiškiausios. Pirmosios vietos buvo apdovanotos piniginiais prizais, nominuotiesiems įteiktos specialios dovanos ir galiausiai visi dalyvavavusieji apdovanoti pakvietimais į artėjantį gėlių festivalį. Pirmosios vietos laimėtojai, komanda „Glamour gėlės“ su Nerijumi Navicku priešakyje džiaugiasi pergale: „Pakruojo dvaro rengiamuose floristikos konkursuose dalyvaujame jau ne pirmą sykį ir džiaugiamės pagaliau pasiekta pergale. Praeitais metais tame pačiame konkurse likome antri. Šiemet savo kompozicijoje, vaizduodami žemės reljefą, pabudintą meilės, naudojome ne tik gėles, bet ir lapines daržoves, kurios spalvingumu nenusileidžia gėlėms. Kaip matome, pasirinktas idėjos įgyvendinimas pasiteisino“.

Šia vasarą Pakruojo dvaras ir vėl taps gėlėčiausia vieta ne tik Lietuvoje, tačiau ir Baltijos šalyse. Gėlių festivalyje „III-asis Vasarvidžio nakties sapnas“ lankytojų lauks milijonai gėlių žiedų, naujos, geriausių floristikos meistrų ir skulptorių kurtos kompozicijos-skulptūros, dar nematytos erdvės ir unikalios patirtys visai šeimai. Gėlių festivalio atidarymas – jau liepos 3 dieną.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: