AktualijosKultūros naujienosNAUJAUSIOS ŽINIOS

Pakruojo dvare atidaroma pirmoji craft stipriųjų Gėrimų spirito varykla

Šių metų balandžio 25 dieną Pakruojo dvare veiklą oficialiai pradeda pirmoji craft spiritinių gėrimų varykla –„Pakruojo dvaro spirito varykla ir alaus darykla“. Varykla duris atvėrėautentiškame atnaujintame pastate, kur dar pagal XVII a. suteiktą privilegiją veikė spirito varykla ir alaus bravoras. Čia naujieji degtindariai įrengė autentiškus varinius, malkomis kūrenamus distiliavimo indus,kokiuose anksčiau buvo daromi alus ir spiritiniai gėrimai. Juose per dieną iš vietinių žaliavų planuojama pagaminti iki 600 litrų unikalių, senąsias lietuviškas gamybos tradicijas menančių gėrimų.

Distilerijos veiklai dvare vadovaujančio Šarūno Karaliaus teigimu, norima, kad varykla veiktų ne tik kaip muziejus, bet ir būtų dvaro verslo vystymo dalis. Suaktyvėjus craft alaus bangai atėjo ir mažųjų spirito varyklų atidarymo laikas. Ši tendencija labai ryškai matoma JAV, Kanadoje, daug privačių prekinių ženklų kuriama Didžiojoje Britanijoje.

„Idėją atidaryti craft tipo spirito varykla subrandinome dar 2016 metų pabaigoje, tačiau visų dokumentų, leidimų, licencijų gavimas užėmė daugiau kaip tris metus. Tai – ne tik finansinių išteklių reikalaujantis procesas, bet ir laiko. Nuo pirminės idėjos iki jos įgyvendinimo praėjo nemažai laiko ir tik dabar galime džiaugtis pirmaisiais produktais“, – teigia Šarūnas Karalius.

„Pralaužti ledus į gan uždarą stipriųjų gėrimų gamybos rinką buvo tikrai nelengva. Jei ne didelis entuziazmas, begalinis noras įgyvendinti svajonę, spirito varyklos idėją, galbūt jau būtume nuleidę rankas dar pusiaukelėje. Per tą visą laiką teko nemažai išmokti. Lietuvoje tokio tipo įmonė, kai griežtai kontroliuojama jos veikla, po nepriklausomybės atkūrimo atidaryta pirmą kartą, tai ir visi procesai nevyko taip greitai kaip norėtųsi. Be to, mūsų veikla neapsiriboja vien tik išpilstymu, užsiimame irdistiliavimu, kas dar labiau apsunkina visus leidimų gavimo procesus“,- pridūrė Š. Karalius.

Į Pakruojo dvaro spirito varyklą verslininkai jau investavo pusę milijono eurų.Tiek pat ketinama investuoti ir į gamybinę įrangą dar šiais metais. Idėja kurti mažo tipo distilerijąverslininkams kilo siekiant atgaivinti senuosius lietuviškus gėrimus ir autentiškus ilgamečius gamybos procesus. Naujoji spirito varykla yra ne tik puikus eksponatas muziejaus lankytojams, bet ir gyva, veikianti manufaktūra, o autentiški gamybos procesai leidžia atgaivinti tikro lietuviško degtindarystės meistro vardą.

„Tai – unikalus projektas, kokio panašaus nerasite 500 kilometrų spinduliu. Distiliacija vykdoma naudojant restauruotus XIX a. varinius katilus, gamybai naudojami Pakruojo apylinkėse renkami augalai, o gamybos procesai valdomi tik rankų pagalba, be jokių kompiuterių“, –  pridūrė Šarūnas Karalius.

Pakruojo dvaras – ne tik didžiausia Lietuvoje išlikusi dvaro sodyba, tačiau ir viena iš 18 patraukliausių kultūrinio turizmo vietovių Europoje, kurią per metus aplanko daugiau kaip 300 000 lankytojų. Čia veikia ne vienas viešbutis, autentiški restoranai, amatų dirbtuvės, Gyvasis muziejus, nuolat vyksta festivaliai. Sezono metu dvaro teritorijoje atkuriamas XIX a. pab. – XX a. pr. dvaro gyvenimas: lankytojai tampa praeities dvaro gyventojais, iškalbingoje ir kūrybingoje atmosferoje išgyvenantys dvariškus užsiėmimus ir akimirkas.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button