Pakruojo dvare atidaryta naujausia lietuvių šiuolaikinės skulptūros paroda

Įsibėgėjus rudeniui ir palengva atsisveikinant su gėlių festivaliu, Pakruojo dvaras nestokoja naujų idėjų, kaip nustebinti į jo didžiulį parką pasivaikščioti užsukusį lankytoją. Čia nuo rugsėjo 30 d. vakaro, bendradarbiaujant su galerija (AV17), atgabenti ir eksponuojami patys naujausi šiuolaikinės skulptūros kūriniai. Tai – grupinės šiuolaikinės skulptūros kūrėjų ekspozicija „Būvis“.

Pakruojo dvaras – vieta, kuri ne tik atkuria istorinį XIX a. gyvenimą, tačiau ir mielai bendradarbiauja su įvairiais šių dienų kūrėjais. Paskutinę rugsėjo dieną dvare prasidėjusioje parodoje savo naujausius skulptūrinius objektus eksponuoja dešimt Lietuvoje puikiai žinomų skulptorių: Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Petras Mazūras, Lietuvos skulptūros reformatorius, tarpdisciplininio meno atstovas Gediminas Akstinas, vienas žymiausių jaunosios kartos skulptorių, rašytojas, atidaręs Viršuliškėse skulptūrų parką – Mykolas Sauka, taip pat Danas Aleksa, Jonas Aničas, Nerijus Erminas, Tauras Kensminas, Rimantas Milkintas, Rafal Piesliak, ir Marija Šnipaitė. Pristatomi autoriai atstovauja skirtingas kartas. Keli jų – neseniai baigę Vilniaus dailės akademiją, o kiti, kaip žinia, Lietuvos meno scenoje jau įsitvirtinę, gerai žinomi menininkai, o juos visus vienija konceptuali, naujų išraiškos formų skulptūros mene ieškanti kūryba. Pakruojo dvaro kaip kultūros paveldo teritorijoje eksponuojama šiuolaikinės skulptūros paroda ne tik leis susipažinti su skulptūrinio objekto įvairove, bet ir kurs netikėtą ryšį su istoriją puoselėjančia vieta bei suteiks galimybę pažvelgti į dvarą ir jo teritoriją kitu kampu.

Pristatomi menininkų darbai atlikti skirtingomis, kiekvienam autoriui būdingomis skulptūros kūrimo technikomis, tačiau jie visi savaip reflektuoja šiandienos realybę, bei joje vyraujančias nerimastingas nuotaikas. Besikeičiančios visuomenės normos skatina tradicijų narpliojimą ir kvestionavimą, o nuolat lydinti nežinomybė bei bandymai prisitaikyti prie naujos tvarkos sukuria įtampos ir trapumo jausenas. Ši paroda atspindi pasaulį kaip vietą, kurioje žmogaus įpročiai ir pozicija tampa neaiškūs, o santykį su tokia vieta tenka vis permąstyti iš naujo.

Parodą drauge su Pakruojo dvaru organizuojanti (AV17) galerija – viena iš nedaugelio Lietuvoje veikiančių galerijų, pristatanti išskirtinai šiuolaikinio objekto, skulptūros ir instaliacijos meną, vykdo programas su užsienio ir Lietuvos kūrėjais, taip skatindama šiuolaikinio meno sklaidą mūsų šalyje ir Europoje.

Parodos atidarymas Pakruojo dvaro parke vyko rugsėjo 30 dieną, o šiuolaikinėmis skulptūromis dvaro aplinkoje, po atviru dangumi bus galima grožėtis iki spalio 26 dienos. Šią ekspoziciją dalinai remia Lietuvos kultūros taryba.

Pakruojo dvaras – ne tik didžiausia Lietuvoje išlikusi dvaro sodyba, tačiau ir viena iš 18 patraukliausių kultūrinio turizmo vietovių Europoje bei „Metų turizmo objektas 2019“ Lietuvoje, kur atkuriamas XIX a. pab. – XX a. pr. dvaro gyvenimas. 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: