Pakruojo dvare prasideda „nuodingiausias“ vasaros festivalis

Nuo liepos 1-osios, sulig karantino pabaiga, Pakruojo dvare vartus atveria ryškiausias vasaros reginys – didžiausias gėlių festivalis Šiaurės Europoje – „III-asis Vasarvidžio nakties sapnas. Nuodai“. Jau trečius metus rengiama gėlių fiesta neleis nei akimirkai suabejoti, kur patekote – milijonai žiedų, naujos didžiulės skulptūros ir fantazija trykštantis V. Šekspyro pjesės įkvėptas pasaulis pakerės kiekvieną.

Kaip ir kasmet, didžiausias festivalio akcentas išlieka gėlės, kurios rūšių gausa ir kiekiu nenusileidžia anksčiau vykusiems festivaliams. Šiemet daug dėmesio skirta jų spalvoms, išdėstymui ir harmonizuojančiam poveikiui, taip pat ir pastatų puošybai, tad gėlės žydi ne tik gėlynuose, kompozicijose, tačiau ir ant pastatų sienų, langų.

Labiausiai dominantis klausimas – kas šiemet festivalyje kitaip nei anksčiau buvusiais kartais? Pasak Pakruojo dvaro hofmaršalo Vadim Ovčinko, „kiekvienais metais festivalis vis kitoks – kitos gėlės, kitokios kompozicijos ir kiti įkvėpimai“. „Šių metų festivalį įkvėpė nuodai, tiksliau, nuodingos gėlės. Verta priminti, kad viskas kas pasaulyje gražiausia, geidžiamiausia turi savyje bent kruopelę nuodų, o šiųmečio gėlių festivalio Nuodingųjų gėlių paunksmė leis pažinti nuodingą grožį ir išvengti ne visada malonių jo pasekmių. Taip pat šiemet atvyko net kelios didžiulės skulptūros, kurtos žymiausių lietuvių menininkų, kurios įkomponuotos tarp gėlių, o viena būtent tarp nuodingųjų augalų“, – pasakoja dvaro atstovas.

Be gėlių grožio, festivalyje laukia ir įtraukiantys teatro bei cirko artistų pasirodymai po atviru dangumi, gėlių maisto restoranai, nauja žaidimų erdvė vaikams bei kupina užsiėmimų bei patirčių XIX a. dvaro gyvenimo magija visai šeimai.

Gėlių festivalis vyks kiekvieną dieną visą vasarą iki pat pirmųjų rudens šalnų.

Pakruojo dvaras – ne tik didžiausias Lietuvoje dvaro pastatų kompleksas, tačiau ir viena iš 18 patraukliausių kultūrinio turizmo vietovių Europoje, kur atkuriamas XIX a. pab. – XX a. pr. dvaro gyvenimas.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: