Palangoje pristatytas didžiausias Lietuvoje grojantis fontanas

Šeštadienio vakarą Palangoje pradėjo veikti didžiausias ir moderniausias grojantis fontanas Lietuvoje. Fontano atidarymo šventės dalyvius net 121 kvadratinio metro pločio fontanas žavėjo savo „šokiu“ skambant įvairiems muzikos kūriniams. Jūratės ir Vytauto gatvių sankirtoje susirinkusi miesto gyventojų ir svečių minia spalvingą vandens ir muzikos šokį įvertino audringomis ovacijomis.

„Palangai reikia kuo daugiau traukos objektų, ir muzikuojantis fontanas taps vienu iš jų. Šiandieninė Palanga mėgstantiems ramų poilsį siūlo pasivaikščiojimą S. Dariaus ir S. Girėno gatve, o šurmulio mėgėjų laukia J. Basanavičiaus gatvė. Tuo tarpu Jūratės gatvė, neabejoju, taps ramesnių susibūrimų, šeimų su vaikais pamėgta pasivaikščiojimų vieta“, – sakė Palangos meras Šarūnas Vaitkus.

Idėja įrengti tokį fontaną jo vizijos kūrėjui ir techninio projekto autoriui Mantvydui Šakaliui, UAB „Poolservice.lt“ direktoriui, galvoje sukosi ne vienus metus. „Visi garsiausi pasaulio miestai turi savo grojančius fontanus, tad pagalvojau, kad ir Lietuva to nusipelnė. Palangoje jį įrengti atrodė logiška – tai populiariausias Lietuvos kurortas, sutraukiantis didžiausius poilsiautojų srautus tiek vasarą, tiek žiemą – šaltuoju metų laiku fontane planuojame įrengti lazerių instaliacijas“, – sakė M. Šakalys.

Kūrėjo teigimu, įspūdingą reginį sukurti padeda moderniausios technologijos: specialiai šiam projektui pirmą sykį Lietuvoje fontanui buvo panaudota 260 dinaminių ir rotacinių purkštukų, leidžiančių šokančioms vandens čiurkšlėms kilti penkiais lygiais net iki 8 metrų aukščio ir per minutę pakelti 11, o per valandą iš viso net 660 tonų vandens. Be to, fontanas iš vidaus yra apšviestas 48 povandeniniais, spalvas keičiančiais išmaniaisiais LED RGB šviestuvais.

M. Šakalio teigimu, labiausiai išskirtinis naujojo Palangos fontano bruožas yra tai, kad jis „šoka“ pagal realiu laiku grojančią muziką, o ne pagal iš anksto parašytą algoritmą.

„Tai, kokia melodija gali sklisti iš fontano ir kaip jis „šoks”, priklauso nuo praeivių – būtent jie SMS žinutėmis arba internetu gali užsisakyti norimą kūrinį. Vandens čiurkšlių aukštis, kryptis bei fontano apšvietimas kinta nuo pasirinkto muzikinio kūrinio. Svarbu paminėti ir tai, kad jas valdo specialiai Lietuvoje sukurta kompiuterinė ir programinė įranga“, – sakė M. Šakalys.

Fontano muzikinę programą sudarančių kūrinių sąrašas gali būti plečiamas iki begalybės, o juos visus praeiviai matys šalia fontano esančioje švieslentėje ir internetiniame puslapyje www.muzikosjura.lt. Fontanas praeivius džiugins kiekvieną dieną nuo 11 iki 23 valandos.

Moderniausio grojančio fontano idėją Palangoje padėjo įgyvendinti Palangos miesto savivaldybė ir UAB „Palangos komunalinis ūkis“. Generalinis projekto rangovas – „Elgamos šviesa“, fontano projektavimo, technologinės įrangos tiekimo ir montažo bei programavimo darbus atliko UAB „Poolservice.lt”.

Šokančio Palangos fontano video.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: