Laisvalaikis - Pramogos - 2021-02-25

Palapinė vestuvėms – kokią pasirinkti išsvajotai šventei ant jūros kranto

Pagaliau apsisprendus, jog vestuvės įvyks ant jūros kranto, reikia pagalvoti kaip sukurti prie jūros tam tinkančią erdvę. Kad jūros ir kopų fonas įrėmintų meilės bučinius, reikia atviros erdvės, bet kartu ir pastogės, kad jokios orų problemos (galų gale saulės kaitra!) nesugadintų nuostabiausios jūsų dienos. Tam puikiai tinka nuomojamos palapinės ar paviljonai, kurie apsaugos nuo lietaus ar per daug kaitinančios saulės ir kartu leidžia matyti išsvajotąjį peizažą. Visgi, prieš renkantis palapinę vestuvėms, reikia apgalvoti keletą svarbių dalykų.

Nuotraukos šaltinis: canva.com

Kaip išsirinkti tinkamiausią palapinės vestuvėms tipą?

Modulinės palapinės nuoma – populiariausias ir paprasčiausias pasirinkimas įvairiems lauko renginiams. Jos gali būti nuo kelių dešimčių iki kelių tūkstančių kvadratinių metrų ploto, nes tokio tipo pastatomas palapines galima jungti tarpusavyje. Šios palapinės gali būti stačiakampės arba šešiakampės, taip pat jos gali būti skaidrios, leidžiančios matyti žvaigždėtą dangų. Sumontuoti modulinę palapinę vestuvėms prireiks keturių žmonių, kurie užtruks tarp 2 ir 14 valandų, pagal galutinės palapinės dydį.

Arkinės palapinės nuoma – kitas populiarus pasirinkimas. Nors arkinės palapinės gali būti vienos arkos, vestuvėms patogesnės kvadratinės, kurios turi arką iš kiekvienos pusės. Kadangi tokių palapinių stogas tvirtinamas ant plačių kojelių, jos atlaiko stiprų vėją ar lietų. Arkinės palapinės būna mažesnės, nei modulinės, bet vis tiek gali pasiekti bent 250 m² plotą, o jei arkų dydis atitinka, šias palapines galima sujungti. Montuoti arkines palapines kiek sudėtingiau, tad prireiks daugiau žmonių, ir daugiau laiko, tad geriau montuoti dieną prieš šventę, nebent svečiai rinksis tik vakare.

„Crown” arba karūnos formos palapinės nuoma – ypač tinka jaukiam pasibuvimui, kur sodinamų svečių skaičius neperlipa 50-ties. Keli pagrindiniai stulpai iškelia palapinę per vidurį, o likę – šonuose, tad reikia apgalvoti, kaip aplink juos išdėstyti stalus. Užtat aukšti stulpai suteikia galimybę įrengti puikų apšvietimą, padabinant juos magiškomis lempučių girliandomis. Tokią palapinę pastatyti yra lengviausia ir patyrę montuotojai tai gali padaryti vos per porą valandų.

Nuotraukos šaltinis: canva.com

Kupolinės palapinės nuoma – jei norite nustebinti svečius futuristiniais, nepamirštamais vaizdais. Tai kamuolio formos palapinė, sudėta iš tvirtų trikampių, kuri gali būti ir skaidri. Įėję pro jos apskritas duris, pasijusite lyg patekę į kitą pasaulį. Didžiausiose šio tipo palapinėse sėdint prie stalų gali tilpti apie 80 žmonių. Dėl ypatingos išvaizdos, ją sumontuoti užtrunka ilgai, galimai net virš 10 valandų, tad geriau ją pasistatyti iš anksto.

Ar reikalingos grindys ir sienos nuomojamoje palapinėje?

Jeigu nenorite, kad svečiai visą šventę praleistų ant smėlio ar žolės, geriausia turėti greitai surenkamą grindų dangą – kvadratines ar stačiakampes grindų dalis, kurios susijungia tarpusavyje. Taip tvirtai stovės stalai ir kėdės, o šokių aikštelė, iš specialių vinilinių grindų, taip pat bus patogesnė. Grindys reikalingos ir tam, kad nepraleistų drėgmės bei mažiau apgadintų tai, ką uždengia. O jei reikia takelio iki palapinės ar pačios jūros, surenkamos grindys tam taip pat puikiai tinka.

Nuotraukos šaltinis: canva.com

O kaip dėl sienų? Jeigu nenorite užstoti jūros peizažo, bet kartu nenorite, kad maistą ar plaukus taršytų vėjas, dažniausiai galima pasirinkti permatomas sienas ar bent tokias, kurios turi didelius langus. Kupolinės palapinės savo įprasta, kamuolio forma jau sulaiko vėją bei lietų, bet kitos palapinės iš pradžių turi tik stogus. Visgi tiek modulinės, tiek arkinės, tiek „Crown“ formos palapinės gali turėti pridedamas sienas ir duris, kabinamas prie stogų. Jei galvojate, kad oro sąlygos gali būti nepalankios, geriau pasiruošti sienas iš anksto.

Kaip rinktis palapinės vestuvėms dydį?

Kad neišsirinktumėte per mažos palapinės vestuvėms, svarbu apskaičiuoti, kokią erdvę užimsite. Kiek bus svečių? Ar bus tik sėdimos vietos per ceremoniją, ar palapinės reikia ir likusiai šventei? Jei svečiai sėdės prie stalų, kokios šie bus formos ir dydžio? Kiek svečių tilps prie kiekvieno? Kiek stalų reikės iš viso?

Nuotraukos šaltinis: pexels.com

Kaip pavyzdį sakykime, kad nuomojama palapinė bus reikalinga šventei po ceremonijos. Stalai bus apvalūs ir tokio dydžio, kad prie kiekvieno galės sėdėti po 8 žmones, o iš viso svečių bus 100. Tuomet daliname žmonių skaičių – 100 iš to, kiek žmonių gali sėdėti prie stalo – 8. Prireiks 12,5 stalų, tik reikia apvalinti į viršų, nes pusės stalo greičiausiai negausime, tad iš viso turime 13 stalų. Tam, kad svečiai galėtų laisvai judėti, kiekvienam stalui reikia apie 10 m². Padauginus tai iš 13 stalų, gauname 130 m². Jei norite sutaupyti vietos, atskirus stalus galima pakeisti ilgais stačiakampiais stalais, kurie dažniausiai dėstomi U arba E raide. Prie tokių stalų kiekvienam žmonių aštuonetui reikės apie 8 m², vietoj 10 m².

Bet galbūt po palapine norite ne tik svečių stalų, bet ir užkandžių stalo, vietos gyvai muzikai ar šokių aikštelei? Apskaičiuokite ir tai, kad niekas neatsidurtų lietuje ar po tiesioginiais saulės spinduliais. Kiekvienam maisto stalui reikia bent 10 m², kad žmones galėtų prieiti ir sudaryti eilę. Tiek gyvai muzikai, tiek tik įrangai prireiks bent 10 m², nes greičiausiai nesodinsite svečių prie pat muzikos šaltinių. O šokių aikštelei prireiks bent 20 m², kad bešokdami svečiai nenumindytų vieni kitiems pėdų. Visgi, išsigąsti, kad nerasite pakankamai didelės palapinės vestuvėms visai neverta, nes net ir mažesnes palapines dažniausiai galima sujungti, vis didinant. Visgi, nereikėtų pasimesti ir išsigąsti dėl reikiamo ploto apskaičiavimo: išgirdę jūsų individualius poreikius, palapinių nuomotojai visada patars koks plotas yra reikalingas komfortiškai šventei.

Pabaigai

Vestuvės prie jūros leidžia girdėti bangų ošimą, jausti kaitinančią saulę ar net eiti maudynių, kai randate progą. Bet, visgi, stovėti be priedangos visą ceremoniją ar visą šventę nesinorės, tad reikia pasirūpinti pastoge. Skoningai papuošta išnuomuota palapinė vestuvėms, su dideliais langais į jūrą įneš komforto bei grožio ir pavers nuostabią šventę dar įsimintinesne tiek jums, tiek jūsų svečiams.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: