Paliesiaus dvare – JAV ambasados atvežto filmo peržiūra

Toliau tęsiama Lietuvai skirta JAV Valstybės departamento remiama kino diplomatijos programa „American Film Showcase“. Keleto mažųjų šalies miestų ir rajonų gyventojai kviečiami į dokumentinių filmų kultūros bei žmogaus teisių temomis peržiūras ir jų aptarimus. Liepos 16 dieną Paliesiaus dvare parodytas amerikiečių režisieriaus Hugo Berkeley dokumentinis filmas „Džiazo ambasadoriai“. Žmonių susirinko tikrai daug, dalyvavo ir savivaldybės atstovai. Į dvarą atvyko žinomas Lietuvos muzikas Donatas Katkus.

Filmą pristatė ir susirinkusius sveikino JAV ambasados Kultūros atašė Meghan Luckett, kuri džiaugėsi galimybe aplankyti įdomias Lietuvos vietas, susitikti su žmonėmis ir kalbėtis apie dalykus, kurie visus vienija ir jungia, kurie nepraranda aktualumo.  „Džiaugiuosi matydama tiek daug džiazo mėgėjų Lietuvoje. Šis filmas ne tik apie muziką, bet ir apie meno jėgą pakeisti pasaulį. Apie tikėjimą demokratija ir jos siekimą taikiais būdais“,– sakė Meghan Luckett. Savo kalbą ji skaitė lietuviškai.

Ignalinos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Juozas Rokas džiaugėsi puikia galimybe daugiau sužinoti apie žmogaus teises ir kovą prieš rasizmą, apie garsiausius JAV džiazo atlikėjus ir jų kilnią misiją, nešant pasauliui taikos žinią. Vicemeras dėkojo JAV ambasadai ir dvaro šeimininkams už šį prasmingą susitikimą ir viešniai įteikė gėlių bei Ignalinos kraštą priminsiančias dovanas: saldainių, žolelių arbatos, nuotraukų albumą. Kultūros atašė Meghan Luckett taip pat perdavė ambasados dovanas.

Dokumentiniai filmai yra ypatinga meninė ir komunikacinė priemonė, kuri sujungia kinematografiją ir socialinę realybę, padeda jautriai papasakoti tai, kas aktualu, paliesti skaudžias, naujas ir netikėtas temas, paliudyti tam tikrą laikmetį. Meno kalba veikia žiūrovų emocijas, suvienija esančius skirtingose šalyse. Filmas „Džiazo ambasadoriai“– tai džiazo muzikos ir demokratijos istorija JAV, pasakojimas apie šaltąjį karą ir jį muzika slopinusius taikos ambasadorius, garsius muzikantus Luisą Amstrongą, Dizį Gilespį, Rendį Vestoną, Djuką Elingtoną, Benį Gudmaną ir kitus.

 Lina Kovalevskienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: