Paliūniškio mokyklai –100

Žmogaus atmintis – galinga jėga. Ji gali ilgus metus saugoti prisiminimus, kurie ir po daugelio metų mus gali nukelti į praeitį, į vaikystę, jaunystę. Kiekvienas žmogus didelę dalį savo gyvenimo praleido mokyklos suole.

Paliūniškio pagrindinė mokykla paminėjo gražų 100 metų jubiliejų. Šiai sukakčiai ruošėmės ilgai ir nuoširdžiai: buvo renkama kraštotyrinė medžiaga, išleista knygelė apie mokyklos istoriją, parengtas nuotraukų koliažas.

Šventė prasidėjo senosios mokyklos vietoje, šalia išlikusios Šaulių aikštės, apsodintos liepomis. Čia rinkosi buvę direktoriai, mokytojai, mokiniai. Visų širdis sušildė buvusios mokinės Aistės Tomkevičiūtės dainos, atliekamos pritariant gitarai. Mokyklos direktorė Nijolė Sereikienė pasveikino visus susirinkusius, pasidžiaugė, kad ši vieta brangi ir buvusiems, ir esantiems paliūniškiečiams. Seniausia mokinė, kaip pati save pristatė Stasė Gabrienė, linkėjo šiuolaikiniams mokytojams ir mokiniams stiprybės, ištvermės bei pilietiškumo. Visas būrys susirinkusiųjų vaikštinėjo senaisiais vaikystės takeliais, dalijosi prisiminimais, rado ir išlikusį šulinį, iš kurio buvo semiamas vanduo mokinių arbatai.

Po to visi aplankė dvarininko Zenono Malinsko, padovanojusio žemės sklypą mokyklos statybai, kapą ir pagerbė jo atminimą tylos minute.

Sugrįžusius į naująją mokyklą svečius pasitiko Panevėžio rajono Smilgių kultūros centro jungtinis Perekšlių ir Sujetų vaikų ir jaunimo pučiamųjų instrumentų orkestras „Saulutė“ (vadovė Ligita Bilevičienė). Registracijos metu svečiams buvo dalijami šventiniai mokyklos ženkliukai ir knygelės ,,Paliūniškio mokyklai –100“.

Šventinėje programoje buvo suvaidintos svarbiausius mokyklos istorijos laikotarpius atspindinčios scenos, prisiminti daug metų mokykloje dirbę direktoriai, mokytojai. Savo prisiminimais dalijosi buvusi senosios mokyklos direktorė Genovaitė Matulienė. Ji džiaugėsi, kad mokyklos kolektyvas dirbo kaip viena šeima, todėl mokykla buvo pirmaujanti. Mokytoja Nijolė Gumbinienė pasakojo, kad mokykla buvo jos pirma darbovietė ir vaikščiodama po senosios mokyklos teritoriją ji prisiminė jaukias klases, kurios buvo panašios į gyvenamuosius kambarius, jautė netgi grindų vaško kvapą.

Lietuvos Respublikos Seimo narė Rasa Juknevičienė sveikindama pasakojo, kad jos tėveliai Dainora ir Eugenijus Urbonai savo karjerą pradėjo mūsų mokykloje ir perdavė ne tik įrėmintą Lietuvos Nepriklausomos valstybės atstatymo akto kopiją, bet ir mamos rašytą knygą. Visus sveikino ir gražaus pasibuvimo kartu linkėjo Seimo narys Domas Petrulis, perdavęs Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus dovaną.

Panevėžio rajono vicemeras Antanas Pocius džiaugėsi, kad prie gražios šventės organizavimo lėšomis galėjo prisidėti ir rajono savivaldybė. Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Kęstutis Rimkus pripažino, kad ne tik senoji, bet ir šiandieninė mokykla yra lyderių tarpe, ją garsina mokinių pasiekimai, dalyvavimas įvairiuose projektuose, olimpiadose, konkursuose. Jis palinkėjo mokyklos bendruomenei ir toliau taip ugdyti jaunąją kartą Lietuvai.

Panevėžio rajono švietimo įstaigų vadovų asociacijos vardu sveikino Švietimo centro direktorė Jurgita Vaitiekūnienė, palinkėjusi dovanotoje dėžutėje talpinti savo gražias akimirkas, laimėjimus, pasiekimus. Kaimyninės Karsakiškio Strazdelio pagrindinės mokyklos vadovai pastebėjo, kad abi mokyklas iš vienos pusės supa Lėvuo, o iš kitos – Žalioji giria ir įteikė išaustą ,,Tautišką giesmę“. Dembavos progimnazijos direktorė Aušra Raišienė dėkojo mokiniams, kurie suteikė galimybę kiekvienam iš dalyvavusiųjų šventėje sugrįžti mintimis vėl į mokyklinį suolą ir palinkėjo nugalėti visus sunkumus, nes jie duodami tik tiems, kurie gali juos įveikti. Karsakiškio seniūnijos seniūnė Rima Jaškūnienė palinkėjo mokyklai ilgų gyvavimo metų, nes kol gyva mokykla, tol gyva bendruomenė .

Panevėžio rajono tarybos narys Jonas Katinas apgailestavo, kad buvo nesugebėta buvusios mokyklos stadiono išsaugoti bendruomenės reikmėms ir pajuokavo, kad savo dovanos mokyklai pakelti negali. Jo dovana – autobusų stotelės pavėsinė, skirta ne tik mokiniams, mokytojams, bet ir visai kaimo bendruomenei pasislėpti nuo lietaus, saulės, vėjo.

Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmus atstovavęs direktorius Visvaldas Matkevičius linkėjo mokyklos bendruomenei augimo ir klestėjimo.

Paliūniškio kaimo bendruomenės nariai Lorita Mykolaitienė ir Julija Žeimienė įteikė mokyklai medelius ir palinkėjo, kad jie puoštų mokyklos aplinką.

Buvę mokyklos mokiniai, ūkininkas Arūnas Čimolonskas ir kiti, sveikino buvusius mokytojus, auklėtojus ir mokyklą su 100 metų jubiliejumi linkėdami kūrybiškumo, kantrybės ugdant jaunąją kartą.

Antroje renginio dalyje pasirodė mokyklos šokių, dainavimo kolektyvai, apie varnos Barboros bėdas deklamavo ketvirtokė Kamilė Kiškytė, savo programą parodė šalies ,,Temidės“ konkurso III vietos nugalėtoja, mokyklos komanda ,,Nebjaurusis ančiukas“. Visus sužavėjo buvusios mokyklos mokinės dainininkės Aistės Tomkevičiūtės mokyklai ir pirmąjai mokytojai skiriamos dainos. Renginį šauniai vedė aštuntokė Gabrielė Godaitė ir devintokas Matas Petraitis, o įgarsinti padėjo mokinių tėtis Regimantas Lukšas.

Šventinei programai baigiantis į padangę buvo paleisti balionai su visų palinkėjimais, svajonėmis. Daug džiaugsmo suteikė net gandrai, sklandę virš žiūrovų galvų ir kvietę kelti akis į dangų.Tai buvo lyg sėkmės ženklas, kad šioje mokykloje niekada netruks mokinių.

Mokyklos foje buvo atidengta ,,Mokyklos istorijos laiko juosta“ ir joje visi ieškojo savo jau seniai pamirštų vaikystės nuotraukų. Istorijos kabinetas taip pat tapo populiaria vieta, nes jame buvo išdėlioti visi mokyklos metraščiai, net senasis, išgelbėtas iš degančios mokyklos. Buvusio mokyklos direktoriaus Juliaus Laurinaičio dukra Ina Laurinaitytė perdavė mokyklai tėvo išsaugotas knygas.

Grojant Paliūniškio kaimo kapelai ,,Kaimynai“ visi susirinkusieji dalijosi prisiminimais, kalbėjosi su buvusiais klasės draugais, mokytojais.


Paliūniškio mokyklos bendruomenės vardu
mokytojos Rimantė Bukauskienė, Dalia Šedurskienė

AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: