Palūšė ruošiasi ,,Trauk stintelę“ šventei!!!

Lūšių ežero pakrantėje jau pastatytos skulptoriaus Alberto Danilevičiaus sukurtos trys nendrinės skulptūros, kurios įprasmina ir pačią šventę, ir stinteles, ir senąsias lietuvių mitologines dievybes.

Kūriniai pavadinti ,,Boba“, ,,Vėjopūtis“ ir ,,Ežerinis“. Skulptūros bus pristatytos vasario 26-ąją, 12 val. vyksiančiame šventės atidaryme.

Kviečiame dalyvauti, pramogų ir gražių reginių tikrai bus daug: kvies smagios varžytuvės: sausumos stintos traukimas bobomis, sunkiausios Palūšės stintelės kilnojimas, Palūšės stintos „raikymas“ ir „lupimas“. Žvejai mėgėjai laukiami nuo ankstaus ryto, na, o tie, kam žvejyba ne taip rūpi, galės žaisti ledo ritulį ar iškeliauti į pėsčiųjų žygį po Palūšės apylinkes. Šventėje organizuojama tradicinių amatų dirbinių ir žuvies mugė, blusturgis, etnokultūrinės pramogos mažiems ir dideliems. Bus galima paragauti ant laužo čirškintų gardžiųjų žuvelių ir įvairiausių žuvienių,  pasikaitinti pirtelėje su pirtininke Nijole, išbandyti ,,Ruonių maudytuves“. O jau smagi  muzika skambės nesustodama: suksis sutartinių ratas, kurį vis kitom spalvom nušvies „Sėdauta“ iš Utenos, „Alsūnė“ iš Molėtų, ,,Seluona“ iš Zarasų ir Ignalinos „Čiulbutė“. Kvies tradicinės muzikos kapelos „Sutaras“ ir grupės „Kitava“ koncertai. Organizatoriai atsakingai ruošiasi, labai visų laukia ir  sako, kad tikrai nebus blogo oro, jei tik atsivešite gerą nuotaiką!


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: