Pamatykite tris geriausius Europos filmus nemokamai

Kiekvienais metais Europos Parlamentas tiesia raudoną kilimą geriausio autentiško Europos kino apdovanojimui – LUX kino premijai. Iš dešimties filmų sąrašo atrinkti trys geriausi filmai: „Styx“, „Kitoje durų pusėje“ ir „Moterys kare“, kuriuos sausio 11-13 dienomis panevėžiečiai galės pamatyti kino centre „Garsas“ nemokamai.

LUX kino dienas sausio 11 d. 18 val. pradės šiemet Berlinalėje pristatyta vokiečių režisieriaus Wolfgango Fischerio drama „Styx“, pasakojanti apie siprią moterį, vieną perplaukusią Gibraltarą ir akis į akį jūroje susidūrusia su į Europą plūstančiais pabėgėliais. Sausio 12 d. 16 val. žiūrovai kviečiami pasinerti į slaptų istorinių dokumentų archyvą filme „Kitoje durų pusėje“ (rež. Mila Turajlic). Filmas apie Srbijanka Turajlić, Belgrado universiteto profesorę, svarbią politinę veikėją prieš serbų diktatorių  Slobodan Milošević. Turajlić dukra Mila Turajlic, filmo režisierė, dokumentuoja motinos namus bei juose esančias duris, laikomas užrakintas jau septyniasdešimt metų. Durų paslaptis atskleidžia ir dokumentuoja asmeninį ir istorinį šeimos ir šalies pasakojimą.

Sausio 13 d. 16 val. programą užbaigs islandų režisieriaus Benedikto Erlingssono filmas „Moterys kare“. Islandijos gamtos grožiu užbursiantis veiksmo trileris pasakoja apie penkiasdešimtmetę dirigentę Hallą, siekiančią išsaugoti Islandijos aplinkosaugą. Halla paskelbia karą vietinei aliuminio gamyklai. Moteris yra pasiruošusi padaryti viską dėl mylimos Islandijos, tačiau netikėtai jos gyvenime pasirodo mažametė našlaitė iš Ukrainos.

Autentiškas senojo žemyno kinas iliustruoja ir kelia klausimus apie esmines Europos vertybes, kultūrinę įvairovę bei ES vienijimąsi. Nepraleiskite progos nemokamai pasimėgauti pačiais geriausiais Europos filmais. Kino seansai vyks didžiojoje salėje, nemokamus bilietus galite pasiimti tik kino centro „Garsas“ kasoje.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: