Paminėta Tarptautinė architektų diena: merui įteiktos eksperimentinių kūrybinių dirbtuvių idėjos

Liepos 1-ąją, Tarptautinę architektų dieną, panevėžiečiai architektai miesto merui Ryčiui Račkauskui oficialiai įteikė eksperimentinių kūrybinių dirbtuvių medžiagą – J. Čerkeso-Besparnio „Pragiedrulių“ sodybos Skaistakalnio parke atgaivinimo, Skaistakalnio parko kalvos ir vasaros estrados atnaujinimo, pėsčiųjų tilto (istorinio medinio liepto per Nevėžį Šv. Zitos gatvės link) idėjas.

Eksperimentines kūrybines dirbtuves mieste organizavo Lietuvos architektų sąjungos (LAS) Panevėžio skyrius. Po 22 metų pertraukos neabejingi savo miestui architektai ir visuomenininkai pateikė miesto atnaujinimo idėjas.

Tai išskirtinis įvykis ne tik Panevėžyje, bet ir Lietuvoje, kada savanoriškai, be jokio atlygio, aktyviai dalyvaujant visuomenininkams ir padedant rėmėjams, neabejingi miestiečiai pateikė nemažai racionalių pastebėjimų, pasiūlymų miesto viešosioms erdvėms tvarkyti. Pėsčiųjų tilto idėjas savarankiškai eskizavo V. Mikalausko menų gimnazijos mokiniai.

„Linkiu išdidžiai priimti gyvenimo mestą sunkų architekto profesijai iššūkį ir nebijoti rizikuoti. Visuomet atsiminkite, kad architekto specialybė – išskirtinė, bet rožinėmis spalvomis jos nespalvinkite. Nepraraskite meilės kūrybos procesui. Išlikite ambicingi, profesionalūs ir kompetentingi, būkite lankstūs ir visada šiek tiek linkę į beprotybę. Ir, žinoma, dalyvaukite įvairiuose, ypač Panevėžio, architektūriniuose konkursuose. Siūlykite beprotiškiausias fantazijas, kurių svarbiausias tikslas – sukurti miestą, kiekvienam panevėžiečiui teikiantį džiaugsmą ir malonumą“, – sveikindamas kolegas sakė meras R. Račkauskas.

Ryšių su visuomene skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: