Paminėtas nepriklausomybės atkūrimo ir Baltijos kelio dienos 25-metis

Šiandien Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas pasveikino konferencijos nepriklausomybės atkūrimo ir Baltijos kelio dienos 25 metų sukakčiai paminėti organizatorius ir dalyvius.

„Pats puikiai pamenu Baltijos kelią – lūžinį tašką mūsų kelyje į nepriklausomybę. Gerai prisimenu pakilų jausmą kovo 11-ąją Seime – vyravo įtampa, susitelkimas ir tikėjimas savo jėgomis, savo valstybe, ryžtas ją kurti. Nuo tos dienos jau praėjo 25 metai. Atsigręžę atgal matome, kaip toli nuėjome: esame politinio ir ekonominio Vakarų pasaulio dalis, neretai esame pavyzdžiu šalims, dar tik siekiančioms nepriklausomai kurti savo ateitį“, – kalbėjo R. Račkauskas.

Pasak mero, susirinkusiųjų į konferenciją gausa įrodo, kad mums rūpi valstybės raida, gerovė, nuolatinis ekonominis, švietimo ir kultūros tobulėjimas.

Pirmoji konferencijos dalis, atidarymas su dainų autoriaus ir atlikėjo Vytauto V. Landsbergio dainų programa vyko Juozo Urbšio tėviškėje. Čia susirinkusieji išgirdo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės nario, politologo Alvydo Medalinsko apmąstymus apie Lietuvą 1940 metais ir šiandien, Rusijos agresyvios politikos Ukrainoje akivaizdoje.

Antroji dalis vyko G. Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje. Dalyviams pranešimus skaitė Pramonės, prekybos ir amatų rūmų prezidentas Sigitas Gailiūnas, J. Balčikonio gimnazijos direktorius Raimondas Dambrauskas, Nepriklausomybės atkūrimo akto signataras Mečys Laurinkus, prof. Egidijus Aleksandravičius, Arūnas Povilas Paliulis.

Konferenciją „Žvilgsnis. Atskaitos taškas – 1990 m. kovo 11 d.“ organizavo G. Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka ir Kraštotyros muziejus.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: