Pasvalio krašto premijos įteikimiama Pasvalio kultūros centro Ustukių skyriaus vidutinio amžiaus šokių grupės ,,Šėltinis“ vadovei Nidai Sakalauskienei

Paminėtas Pasvalio 522-asis gimtadienis

Praėjusią savaitę minėjome Pasvalio miesto įkūrimo 522-ąsias metines. Šia proga Pasvalyje vyko daug renginių: trečiadienį Pasvalio krašto muziejuje buvo atidaryta kalėdinė paroda-pardavimas „Metai“, ketvirtadienį tame pačiame muziejuje buvo galima stebėti Dariaus Žiūros filmo „Gustoniai Gustonyse“ premjerą, penktadienį ryte Pasvalio Mariaus Katiliškio viešojoje bibliotekoje buvo atidaryta piešinių paroda „Mano mylimas miestas – Pasvalys“, pristatyta knyga „Manikūnų mokyklos istorija. 1918–1991“. Penktadienio vakarą vainikavo Pasvalio krašto premijos ir norvegų stipendijų įteikimas bei Džiazo kvarteto koncertas.

Gruodžio 6 dieną Pasvalio muzikos mokykoje buvo susirinkęs gausus būrys svečių. Juos pasveikino Seimo narys Antanas Matulas, džiaugdamasis vis gražėjančiu ir atsinaujinančiu Pasvaliu. Susirinkusius taip pat sveikino Pasvalio parapijos dekanas Henrikas Kalpokas. Jis sakė, kad jau trečius metus yra pasvalietis ir tikino, jog tikrai jaučiasi, kad čia gyvena šią vietą mylintys žmonės.

Pasvaliečius taip pat sveikino ir draugai iš Norvegijos – Pasvalio krašto garbės pilietė Wenche Bjorkeng, atvykusi su bendrakeleivėmis Åsne ir Bjorg. Jos tradiciškai apdovanojo Pasvalio muzikos mokyklos mokinius stipendijomis. Jau 28 metus labdaringa organizacija iš Bamble komunos prieš šventinį laikotarpį lankosi Pasvalio rajone su dovanomis, humanitarine pagalba ir dovanoja įsteigtas stipendijas gabiausiems muzikos mokyklos mokiniams. Šiais metais buvo apdovanoti 4 Muzikos skyriaus mokiniai – fortepijonu, akordeonu ir du kanklėmis grojantys mokiniai bei 3 Dailės skyriaus mokiniai.

Pasvalio savivaldybės meras Gintautas Gegužinskas džiugiai pasveikino visus susirinkusius, palinkėjo Pasvaliui ir pasvaliečiams nepailsti puoselėti mūsų miesto grožį ir skleisti šventinę nuotaiką. Jis padėkojo norvegėms Wenche, Åsne ir Bjork, kartu dėkodamas ir kitiems mūsų draugams iš Norvegijos – Pasvalio krašto garbės pilietei Inger Bjekkevik, kuri su kompanija taip pat atvyko į Pasvalio rajoną pagelbėti sunkiai besiverčiančioms šeimoms. Jis dėkojo ir Pasvalio krašto premijos nominantams Pasvalio kultūros centro direktoriui Robertu Lavickui, VšĮ „Prie Raubonių malūno“ direktoriui Vaidotui Gikiui ir žurnalo „Šiaurietiški atsivėrimai“ visuomeninei redakcijai, pakviesdamas juos ant scenos ir įteikdamas padėkos raštus. Šių metų lapkričio 27 d. Savivaldybės tarybos sprendimu Nr. T1-239 Pasvalio krašto premija atiteko Pasvalio kultūros centro Ustukių skyriaus vidutinio amžiaus šokių grupei ,,Šėltinis“ (vad. Nida Sakalauskienė) už Pasvalio krašto garsinimą, krašto tradicijų, mėgėjų meno puoselėjimą, profesionalų ir kūrybingą darbą, aktyvią ilgametę koncertinę veiklą. Premija buvo įteikta šokių kolektyvo vadovei, o po jos įteikimo kolektyvas pademonstravo savo puikius sugebėjimus.

Po stipendijų ir Krašto premijos įteikimo Muzikos mokyklos koncertų salę užliejo nuostabūs džiazo muzikos garsai – vyko džiazo kvarteto koncertas.

Pasvalio rajono savivaldybės informacija

Nuotraukų autorė – Rūta Jaruševičienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: