Paminėtos Panevėžio išvadavimo iš bolševikų metinės

Šiandien Panevėžyje paminėtos 96-osios Aukštaitijos regiono išvadavimo iš bolševikų okupacijos metinės. Iškilmingame renginyje Laisvės aikštėje dalyvavo Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas, regiono savivaldybių vadovai, kariai, policijos pareigūnai, savanoriai, grojo pučiamųjų orkestras „Panevėžio garsas“.

Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas savo kalboje pažymėjo, kad šiandienos aktualijų kontekste labai svarbu susitikti tokiuose renginiuose – paminėti regiono išvadavimą iš bolševikų, prisiminti įkvepiančius savanorių darbus ir pagerbti savo laisvę.

„1919 – ypatingai metai Lietuvai. Tuomet mūsų visuomenė, mūsų savanoriai, neturėdami didelių materialinių išteklių, bet turėdami norą ir ryžtą, sugebėjo apginti besikuriančią Lietuvą. Didelį indėlį atliko ir mūsų krašto savanoriai. Tada – prieš 96 metus, vadovaujami Jono Variakojo, jie išvarė bolševikus iš Panevėžio ir jo apylinkių. Jų kovos dėka šiandien mes esame čia ir patys, savarankiškai kuriame savo, savo miesto ir savo šalies ateitį. Tegul savanorių kovos primena, kiek daug galima nuveikti ryžtu ir bendru darbu siekiant vieno tikslo“, – savo kalboje sakė meras R. Račkauskas.

Dabartinėje Laisvės aikštėje, 1919 metų sausio mėnesį Panevėžio srities apsaugos viršininkas karininkas Jonas Variakojis pašaukė savanorius į kovą prieš bolševikų Raudonąją armiją, kuri be jokio pasipriešinimo jau buvo užėmusi du trečdalius Lietuvos teritorijos. Panevėžio dalinio savanoriai pirmieji ryžosi pasipriešinti, pirmieji Kėdainių kautynėse apgynė Lietuvos garbę ir nepriklausomybę, gegužės mėnesį išvijo bolševikų raudonarmiečius iš Ukmergės, Panevėžio, Kupiškio, o iki birželio 15 dienos buvo išvaduotas jau ir visas Rokiškio kraštas.

Renginyje tylos minute pagerbti žuvę Aukštaitijos krašto gynėjai, prie Nepriklausomybės kovų savanorių kapų bei karvedžio Jono Variakojo paminklo padėtos gėlės.

16.30 val. kino centro „Garsas“ mažojoje salėje vyko istorinės dokumentikos filmo peržiūra.

Renginio organizatorė – VšĮ „Pro Patria“


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: