Paminklai kapams: kaip išsirinkti?

Artimo žmogaus praradimas visada sukrečia. Negana to, jog reikia susidurti su dideliu emociniu skausmu, dar ir reikia pasirūpinti, jog išėjęs iš šio pasaulio žmogus būtų pagerbtas ir tinkamai palaidotas. Paminklai kapams leidžia mums įamžinti prarasto žmogaus prisiminimą, būtent dėl to daugelis jį renkasi labai atidžiai. Tinkamai išsirinkti paminklą galima pagal šiuos kriterijus:

  • Paminklo dizaino sprendimai. Kaip norite, jog atrodytų artimo žmogaus paminklas? Pagalvokite ne tik apie jo išvaizdą, bet ir priežiūrą. Paminklo gyvavimo laikas priklauso ne tik nuo jo kokybės, bet ir priežiūros. Neprižiūrimas arba netinkamai prižiūrimas paminklas po keliolikos metų gali atrodyti apleistas, todėl gali tekti jį atnaujinti. To išvengti labai paprasta – prižiūrėkite paminklą. Paminklų gamintojas visada galės jums patarti, kaip prižiūrėti paminklą. Jeigu žinote, jog neturėsite laiko paminklo priežiūrai, tuomet galite rinktis tokį, kuris nereikalaus didelės priežiūros.
  • Paminklo dydis neretai yra svarbus kriterijus. Jeigu toje pačioje kapavietėje bus laidojami daugiau nei keli žmonės, tuomet būtina pagalvoti apie paminklo dydį, jog būtų pakankamai vietos kitiems paminklams.
  • Gaila, tačiau kaina iki šiol daugeliui yra pagrindinis kriterijus. Neretai žmonės kreipiasi į gamintojus jau žinodami tikslią sumą, kurią gali skirti paminklo gamybai.

Kiek trunka paminklo gamyba?

Paminklo gamybos trukmė susideda iš kelių dalykų. Visų pirma, kokį paminklą išsirinkote? Paminklai kapams gali būti iš granito, marmuro ir kt. Be to, skiriasi paminklų dizainai. Vieni yra šiek tiek paprastesni, kiti sudėtingo tipo, todėl gamintojai užtrunka gerokai ilgiau, kol jį pagamina. Iš dalies gamybos proceso trukmė priklauso nuo pasirinkto paminklo. Visgi reikia nepamiršti, jog yra ir kitų kriterijų, kurie nemažiau aktualūs. Kas gamina paminklą? Jeigu tai profesionalus specialistas, dirbantis šį darbą daug metų, jis netruks ilgai. Visgi naujokai gali tą patį paminklą gaminti kur kas ilgiau. Prieš pasirinkdami gamintoją, būtinai užduokite jam klausimą, kiek užtruks paminklo gamyba. Kiekvienas gamintojas pateiks skirtingą atsakymą, nes jis priklauso nuo paminklo dizaino bei gamintojo patirties ir užimtumo.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: