Pradžia Bendruomenės naujienos Pamokos Puziniškio muziejuje

Pamokos Puziniškio muziejuje

0

Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos 2c klasės mokiniai, tęsdami pažintį su Panevėžio rajonu, spalio 4 dieną vyko į Puziniškio muziejų (G. Petkevičaitės-Bitės gimtinę).

Muziejininkė Irena Lesvinčiūnienė papasakojo apie rašytojos vaikystę, supažindino su daiktais, bylojančiais apie tolimą praeitį.

Įdomiausia buvo visiems susėdus už ilgo stalo, susisiūti sąsiuvinuką, jį užantspauduoti Puziniškio antspaudu ir, pamirkiusia rašalinėje, žąsies plunksna vedžioti raides, žodžius,… Tame neįprastame darbe gelbėjo kartu atvykusios mamos ir močiutės. Joms muziejininkė pateikė ir kitokias užduotis: linksmai supažindino su senąja liaudies medicina, skyrė matematines užduotis,… Po įdomios pamokos senojo dvaro terasoje visi skanavo mėtų arbatą.

Grįždami miško keliu sustojo prie Naurašilių mitologinio akmens, tarmiškai vadinamo Mukolu. Nepabūgę purškiamo lietaus, išklausė mokytojos pasakojamo padavimo ir, patikėję, kad akmuo turi galią – padėti ten, kur nesiseka, stropiai apėjo akmenį tris kartus.

Šios išvykos įspūdžiai ir patirtis bus atgaivinta dar ne vienoje lietuvių kalbos, pasaulio pažinimo pamokoje.

Mokytoja Birutė Žigienė

Komentuoti

Prašome įvesti savo komentarą!
Prašome įrašyti savo vardą!

Komentarų sistema leidžia skaitytojams išsakyti savo nuomonę, pasidalinti įdėjomis, pateikti papildomos informacijos ar pasiginčyti su oponentais. Redakcija pasilieka teisę pašalinti skaitytojų vulgarius, skatinančius smurtą, įžeidžiančius, skatinančius tautinę, rasinę, religinę ar kitokią neapykantą ir grasinančius komentarus.