Pandemija ir COVID-19 iš Panevėžio krašto traukiasi

Taip jau sutapo, kad prasidėjus karui Ukrainoje apie pandemiją ir COVID-19 grėsmę girdime vis mažiau ir rečiau: nebeliko vakcinavimo ir testavimo punktų, vis sunkiau pasiekiama statistinė informacija, taigi išeitų, kad pavojingas užkratas kažkur paslaptingai beveik pradingo.

Laikinai Panevėžio miesto savivaldybės Sveikatos poskyrio vedėją Mindaugą Burbą vaduojanti vyriausioji specialistė Karolina Prankienė sakė, kad paskutiniai COVID-19 protrūkiai Panevėžyje buvo registruoti kovo mėnesį, o balandį ir gegužę nefiksuota nė vieno užsikrėtimo židinio.

Anot jos, pirmąją gegužės savaitę šia infekcija Panevėžyje dar sirgo 145 žmonės, o per dieną vidutiniškai buvo nustatoma po 4 naujus susirgimus.

„Didmiesčiuose, kur yra daug geresnė ir aktyvesnė diagnostika nustatoma šiek daugiau susirgimų nei kitur, tačiau Panevėžys tarp didžiųjų miestų dabar yra, berods, penktas”,- sakė K.Prankienė ir pridūrė, kad per gegužės pradžią buvo vakcinuota beveik šimtas panevėžiečių: 5 paskiepyti pirmąja, 20 – antrąja ir 63 – trečiąja doze. Kada bus pradėtas skiepijimas ketvirtąja doze ir ar jis išvis bus pradėtas spręs Sveikatos apsaugos ministerija. Bet kaip ten bebūtų, veikiausiai be rudens papildoma vakcinacija nebus pradėta.

Panevėžio rajono savivaldybės gydytoją Retatą Valantinienę vaduojantis Panevėžio rajono visuomenės sveikatos centro direktorius Andrius Busila sakė, jog pirmąją gegužės savaitę Panevėžio rajone sirgo 24 žmonės, o per praėjusią savaitę per dieną vidutiniškai buvo fiksuojama vos po vieną naują susirgimo atvejį.

„Pastaruoju metu rajone neregistruojama nė vieno protrūkio ir situacija jei ne puiki, tai labai nebloga. Sergamumas akivaizdžiai mažėja”,- sakė jis.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: