Pandemija panaikino arba gerokai sutrumpino eiles į socialinės globos įstaigas

Per COVID-19 pandemiją ir karantiną visoje Lietuvoje gerokai krito poreikis socialinei globai, palaikomajam gydymui bei slaugai, todėl į daugumą tokios paskirties įstaigų dabar faktiškai galima patekti be eilės. Teigiama, kad vis daugiau lietuvių dėl pavojingo viruso grėsmės vengia savo artimuosius atiduoti į valdiškus namus ir juos prižiūri bei slaugo savo namuose. Tam pasitarnauja ir darbas iš namų bei didesnės galimybės pasirūpinti globos ar slaugos reikalaujančiu žmogumi.

Pilnai užpildyta

Panevėžio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės direktorė Violeta Grigienė tikino, kad dabar jos vadovaujama įstaiga pagal galimybes yra pilnai užpildyta, nors prieš pandemiją ji turėdavo iki 274 pacientų, o dabar jų skaičius svyruoja nuo 200 iki 210 (ligoninei yra patvirtintos 245 vietos).

„Dar vis turime laikytis karantininio rėžimo ir naujai paguldytus pacientus po vieną palatoje izoliacijoje dėl viruso mutacijų laikyti iki trijų savaičių. Anksčiau izoliacija trukdavo nuo poros iki dešimties dienų. Mes dabar poletyviąją pagalbą suteikiame per parą, o lengvesnius ligonius priimame per mėnesį. Taip, dabar į ligoninę patekti yra lengviau nei buvo prieš pandemiją, tačiau mes esame pilnai užpildyti“,- sakė V.Grigienė ir patarė nemaišyti socialinės globos ir palaikomojo gydymo bei slaugos paslaugas teikiančių įstaigų. Anot ligoninės vadovės, socialinės globos įstaigose vietos iki pandemijos reikėdavo laukti iki pusmečio ar ilgiau, o dabar eilės yra arba beveik išnykusios arba kelis kartus sutrumpėjusios.

Eilių beveik neliko

Panevėžio Švento Juozapo globos namų direktorius Patrikas Skrudupis teigė, kad įstaiga po truputį grįžta į priešpandeminį lygį ir dabar jau yra pilnai užpildyta. Anot jo, tik tada kai į globos namus buvo įsisukęs virusas ir apgyvendinimas buvo sustabdytas, buvo atsiradusios kelios laisvos vietos, tačiau dabar jų nebėra. P.Skudupis sutiko, kad iki pandemijos vietos Šv.Juozapo globos namuose vidutiniškai tekdavo laukti pusmetį, o dabar panevėžiečiai yra apgyvendinami per kelias savaites ir tik atvykstantiems iš kitų savivaldybių tenka luktelėti šiek tiek ilgiau.

Turi laisvų vietų

Panevėžio Algimanto Banzos globos namų direktorius Sigitas Juodzevičius sakė, jog dėl po pandemijos atidaryto naujo 28 vietų padalinio įstaiga dabar turi apie dešimtį laisvų vietų, todėl sunku vertinti socialinės globos poreikį. Jo žodžiais, globos namai šiemet priėmė 15 naujų gyventojų ir jei ne naujas padalinys vargu ar jie būtų buvę priimti.

„Visumoje Lietuvoje norinčiųjų globos poreikis yra sumažėjęs. Tam įtakos galbūt turėjo tai, kad nemažai žmonių dirbo iš namų ir turėjo didesnes galimybes savo namiškių priežiūra pasirūpinti vietoje. Be to, užsikrėsti virusu didesnėje bendruomenėje tikimybė yra daug kartų didesnė nei liekant siauroje namų aplinkoje“,- sakė S.Juodzevičius.

Gerokai laisviau

Dabar atostogaujantis Panevėžio rajono mero pavaduotojas Antanas Pocius sutiko, kad rajono socialinės globos įstaigos nėra pernelyg apkrautos ir prieš kurį laiką buvo atsiradusios dvi laisvos vietos. Jis neslėpė, kad dar gerokai laisviau yra rajono palaikomojo gydymo ir slaugos įstaigose, tačiau prieš vasarą jos visada šiek tiek ištuštėja.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: