Pandemijos akivaizdoje – daugiau besigydančių atsakingai ir norinčių skiepytis

Pasaulyje siaučianti pandemija keičia gyvenimo ritmą ir diktuoja naujas taisykles. Dauguma jau išmoko, kaip taisyklingai dėvėti kaukę, sužinojo apie rankų dezinfekavimo naudą ir ėmė vengti masinių susibūrimų vietų. Trakų „MediCA klinika“ šeimos gydytojos Ivonos Vaškevič teigimu, COVID-19 akivaizdoje pacientai pagaliau išmoko atsakingai elgtis sirgdami ir ėmė profilaktiškai labiau rūpintis savo sveikata.

I. Vaškevič nuomone, didžioji dalis pacientų šiuo metu elgiasi itin pavyzdingai – ne tik laikosi profilaktinių sveikatos specialistų nurodymų, bet ir sužinoję apie galimą kontaktą su sergančiuoju COVID-19, nedelsdami informuoja gydytoją ir laikosi saviizoliacijos taisyklių.

Kitaip, nei įprastai, elgiasi ir ligos simptomus pajutę pacientai – sąžiningai lieka namuose ir gydosi.

„Jei anksčiau sergantieji ignoruodavo nesunkius peršalimo simptomus ir eidavo į darbą, tai dabar niekas rizikuoti savo ir aplinkinių sveikata nenori ir, nesvarbu, koks susirgimas, gydosi namie. Tikiuosi, kad ir ateityje išliks toks pats žmonių mąstymas, o ne tik koronaviruso pandemijos metu“, – tikisi „MediCA klinika“ šeimos gydytoja.

Anot jos, būti namuose sergant yra itin svarbu dėl kelių aspektų. Pirma – suteikiama galimybė sau pailsėti, tinkamai išsimiegoti, sustiprinti imunitetą ir greičiau pasveikti, antra – sumažinama tikimybė ligą perduoti kitiems, trečia – tinkamai gydantis sumažėja ligos komplikacijų tikimybė.

I. Vaškevič pastebi, kad pandemijos laikotarpiu padaugėjo žmonių, kurie savo sveikata nori pasirūpinti profilaktiškai – ypač ryškus poreikis pasiskiepyti nuo gripo ir taip išvengti bent vienos ligos ir jos komplikacijų. Šiuo metu taip pat gerokai daugiau suskaičiuojama ir besiskiepijančių nuo pneumokokinės infekcijos. Gydytojos teigimu, abu šie skiepai yra svarbios mūsų sveikatą saugančios priemonės, todėl abejojantiems jų nauda I. Vaškevič patarė pasikonsultuoti su šeimos gydytoju.

„Didelio susidomėjimo kitąmet turėtų sulaukti ir vakcina nuo koronaviruso. Svarbiausia, kad žmonėms būtų suteikta pakankamai mokslu pagrįstos informacijos apie vakciną ir jos naudą, tuomet žmonės skiepysis noriai“, – tikina pašnekovė.

Gydytojams skambina ir bendrauja vaizdu

Pandemijos metas pakoregavo ir daugelio klinikų darbą – jose, reaguojant į pandemiją, yra pakeistos paslaugų teikimo sąlygos, gerokai padaugėjo nuotolinių konsultacijų.

„Darbas buvo iš esmės pertvarkytas ir tai pasiteisino. Buvo paskirstyti pacientų srautai – vienu laiku priimami sveiki arba koronavirusui būdingų simptomų neturintys pacientai, kitu – galimai koronaviruso simptomų turintys pacientai. Daug pacientų nori konsultuotis nuotoliniu būdu – nuotolinės konsultacijos leidžia greitai išspręsti tam tikrus pacientus neraminančius klausimus. O jei reikia apžiūros – kviečiame juos tiesioginei konsultacijai“, – sako gydytoja I. Vaškevič.

Pasak medikės, klinika turi galimybę pacientus konsultuoti ne tik telefonu, tačiau ir organizuoti telekonsultacijas – vaizdo skambučius, kurių metu galima įvertinti, pavyzdžiui, odos bėrimus.

Linki Naujuosius metus pasitikti saugiai

Nuotoliniu būdu, pasak gydytojos, pravartu ne tik bendrauti su gydytoju, bet ir su artimaisiais. Didžiųjų miestų eglučių įžiebimų šventės parodė, kad, pasidavę šventinei nuotaikai ir pamiršę saugumą, žmonės būriavosi dešimtimis ar net šimtais ir taip kėlė pavojų sau bei artimiesiems.

„Viskas yra suprantama – žiniasklaidoje nuolat sukasi informacija apie virusą ir žmonės yra pasiilgę teigiamų emocijų, jų ieško ir labai laukia švenčių. Vis dėlto reikėtų nepamiršti – šventės ateina kasmet ir jeigu kitąmet jas norime pasitikti su visais artimiausiais šeimos nariais, šiemet derėtų susilaikyti nuo susibūrimų tiek mieste, tiek prie šeimos stalo. Ypač būtina saugoti vyresnius šeimos narius, kuriems, tikiu, vieniems sutikti šventes gali būti skausminga. Mums visiems reikia išbūti šį periodą, kai sergamumas yra toks didelis, elgtis atsakingai, o kilus bent menkiausiam įtarimui dėl galimo užsikrėtimo – kreiptis į medikus“, – pataria gydytoja.

Anot I. Vaškevič, šventiniu laikotarpiu galima išnaudoti šiuolaikinių technologijų privalumus – pavyzdžiui, Naujuosius metus pasitikti prie stalo visus namiškius subūrus saugiu būdu – pasinaudojus vaizdo skambučiu.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: