Pandemijos priešakyje – studijos svetur: kas lemia pasirinkimą?

Pasaulyje siaučianti COVID-19 pandemija keičia žmonių gyvenimo įpročius. Dirbama ir mokomasi iš namų, stengiamasi kuo daugiau laiko praleisti namuose, atsisakyti nebūtinų kelionių. Uždaromos parduotuvės, kavinės, restoranai, laisvalaikio pramogų vietos. Atrodo, gyvenimas sustoja. Tačiau noro mokytis ir tobulėti negali sustabdyti niekas. Puikus pavyzdys – užsienio studentai, nepabūgę pasaulį kaustančio viruso ir nusprendę pusę metų praleisti Lietuvoje, pasisemti žinių ir patirties iš vienų geriausių šalies specialistų. Kas lėmė tokį pasirinkimą?

Jacob Bleistein pagal mainų programą mokytis į Vilnių atvyko iš Vokietijoje esančio Erfurto Taikomųjų mokslų universiteto ir Lietuvoje studijuoja Architektūros ir miesto magistrantūros studijas. Kitas vokietis, Jonas Böttger, gimtojoje šalyje, Leipcigo taikomųjų mokslų universitete, mokosi Pramonės inžinerijos subtilybių. Lietuvoje jis pasirinko studijas Verslo vadybos bei Elektronikos fakultetuose. Iš Indijos atvykęs Subransu Banerjee studijoms Lietuvoje pasirinko Kūrybinių industrijų programą.

Jūsų negąsdino mintis, kad pasaulyje siaučiant COVID-19 pandemijai pusei metų išvykstate į kitą šalį? Kodėl?

Jacob B.: Mano manymu, pasaulyje siaučianti COVID-19 pandemija daro įtaką kasdieniam gyvenimui. Ir nesvarbu, esu gimtojoje šalyje, Vokietijoje, ar svetur. Jei situacija būtų visiškai nekontroliuojama, žinoma, būčiau grįžęs namo.

Jonas B: Tiesą sakant, ilgai svarsčiau, ar teisingas sprendimas pusmečiui išvykti studijuoti į kitą šalį siaučiant COVID-19 pandemijai. Tačiau galiausiai nusprendžiau, kad visiškai nesvarbu, esu Vokietijoje ar Lietuvoje. Aš pasitikėjau Lietuvoje veikiančia sveikatos apsaugos sistema ir žinojau, kad tikriausiai daugiau niekada neturėsiu galimybės mokytis Vilniuje, tad labai norėjau pabandyti. Dabar galiu drąsiai teigti, kad tai buvo geriausias sprendimas, kurį tik galėjau priimti.

Subransu B.: Niekada nebuvau gąsdinamas, laikiausi visų atsargumo ir prevencinių priemonių, tad buvau pasiruošęs išvažiuoti studijuoti svetur. Nors iš pradžių ir šiek tiek jaudinausi.

Kodėl studijoms pasirinkote būtent Vilniaus Gedimino technikos universitetą (VILNIUS TECH)?

Jacob B.: Mane domina Europos istorija, o XX a. Baltijos šalys atliko labai svarbų vaidmenį. Lietuvos istorija glaudžiai susijusi ir su mano gimtąja šalimi, Vokietija. Be to, daugelį metų Erfurto universitetas, kuriame mokausi, bendradarbiauja ir su Vilniaus miestu. Universitetas žinomas ir gerbiamas tarptautiniu mastu. Buvau tikras, kad čia gausiu puikių žinių.

Jonas B: Ilgai rinkausi šalį ir universitetą, kuriame norėčiau įgyti tarptautinės patirties. Skaičiau daug studentų atsiliepimų, tikrinau įvairią informaciją internete, klausinėjau studentų iš Leipcigo universiteto, kuriame ir mokausi. Išgirdau daug teigiamų dalykų apie VILNIUS TECH, o lemiamą sprendimą padėjo priimti ir tai, kad prieš dvejus metus lankiausi Vilniuje ir ten jaučiausi labai gerai.

Subransu B.: VILNIUS TECH pasirinkau dėl įvairių kursų modulių, iš kurių universitetas leidžia rinktis kūrybines industrijas studijuojantiems bakalauro studentams. Tiesą sakant, tokio įvairaus kurso negalima rasti niekur kitur Europoje. Būtent todėl nusprendžiau studijuoti čia.

Kas, besimokant Lietuvoje jums buvo įdomiausia?

Jacob B.: Labiausiai patiko dirbti su Lietuvos studentais, kurių požiūris į studijas – labai rimtas ir atsakingas. Taip pat darbas su VILNIUS TECH profesoriais, kurie parodė skirtingas istorijos, studijų objekto perspektyvas.

Jonas B: Mane nustebino galutinio pažymio sudėtis. Leipcigo universitete atsiskaitymas paprastai būna tik baigiamasis egzaminas, kuris vertinamas pažymiu. Įdomiausia buvo tai, kad turėjau atlikti tam tikrus darbus viso semestro metu. Buvau motyvuotas dirbti ir mokytis visą semestrą, o ne tik koncentruotis į baigiamąjį egzaminą.

Subransu B.: Įgijau įvairių žinių, bendraudamas su kurso draugais, kurie priklauso skirtingoms šalims ir kultūroms.

Kokių naujų žinių pavyko pasisemti besimokant Lietuvoje?

Jacob B.: Išmokau dirbti didelėje komandoje.Šis mokymosi būdas Erfurto universitete nėra praktikuojamas. Tai buvo tikrai labai įdomi patirtis. Man patiko dalytis savo mintimis su studentais ir dėstytojais.

Jonas B: Išmokau ugdyti savo asmenybę, būti atviras. Man buvo labai svarbu sutelkti dėmesį ne tik į techninius dalykus, norėjau išmokti visko, ko galėjo išmokyti VILNIUS TECH dėstytojai.

Subransu B.: Daug sužinojau apie save: savo stipriąsias, silpnąsias puses, kurias turiu tobulinti. Taip pat ir apie tai, koks didelis ir įvairus pasaulis, kuriame gyvena skirtingas nuomones turintys žmonės, skirtingais būdais sprendžiantys tas pačias problemas.

Kaip jus priėmė kurso draugai?

Jacob B.: Jie man labai padėjo. Kai tik turėdavau klausimų apie studijas ar gyvenimą Lietuvoje – kreipdavausi į juos. Džiaugiuosi, kad susipažinau su žmonėmis, iš kurių galėjau sulaukti pagalbos.

Jonas B: Dėl siaučiančios pandemijos nebuvo lengva pažinti savo kurso draugus. Nepaisant to, su  daugeliu bendrakursių susipažinau dalyvaudamas VILNIUS TECH Erasmus Student Network (ESN) organizuojamuose renginiuose. Esu dėkingas jiems už galimybę pažinti puikius žmones.

Subransu B.: Kurso draugai mane priėmė iš karto. Vieni kitų nepažinojome, todėl buvome smalsūs, turėjome daug klausimų. Dabar kiekvieną savaitgalį rengiame „Zoom“ susitikimus, kad galėtume bent nuotoliniu būdu pabūti kartu. Taip pat prisijungiau prie VILNIUS TECH ESN, ėjau žiniasklaidos vadybininko pareigas. Ten susipažinau su daugeliu žmonių, susiradau gerų draugų.

Papasakokite apie gyvenimą bendrabutyje. Kas buvo geriausia, įdomiausia?

Subransu B.: Gyvenimas bendrabutyje pandemijos metu man buvo tikra palaima. Gamindamas virtuvėje galėjau paragauti įvairių skanėstų iš viso pasaulio. Geriausia yra tai, kad bendrabučiuose galima įgyti naują šeima, kuri visada šalia, kai reikia pagalbos. Taip pat savaitgaliais galima laukti ir vakarėlio.

Kuo skiriasi studijos jūsų gimtojoje šalyje ir Lietuvoje?

Jacob B.: Manau, kad studijos VILNIUS TECH – orientuotos į praktiką. Studijų dalykų organizavimas taip pat buvo labai įdomus, rengiamas tinkamai.

Jonas B: Dėstytojo ir studento santykiai Lietuvoje daug asmeniškesni, draugiškesni, bendraujama tiesiogiai. Tarpiniai darbai semestro metu motyvuoja nuolat mokytis. Tiesa, VILNIUS TECH labai profesionalus nuotolinio mokymo srityje.

Subransu B.: Čia įgijau puikios praktinės patirties. Mano gimtojoje šalyje, Indijoje,  pirmenybė teikiama teorinėms žinioms.

Ar savo draugams rekomenduotumėte pagal mainų programą atvykti į Lietuvą? Kodėl?

Jacob B.: Taip. Studijos universitete man suteikė naują požiūrį į studijuojamą dalyką. Lietuva yra viena iš gražiausių šalių, kuriose esu buvęs.

Jonas B: Žinoma. Jaučiu, kad į Leipcigą grįšiu pilnas energijos ir entuziazmo, kurį gavau besimokydamas Lietuvoje. Bandysiu tai paskleisti ir savo draugų rate.

Subransu B.: Savo draugams rekomenduočiau atvykti į Lietuvą dėl puikiai išvystytos infrastruktūros, draugiškų VILNIUS TECH dėstytojų ir darbuotojų. Mano manymu, universiteto reitingas lenkia savo reputaciją visoje Europoje.

###

Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VILNIUS TECH) – inovatyvi aukštoji mokykla, ugdanti kūrybiškus ir kvalifikuotus specialistus. VILNIUS TECH užtikrina šiuolaikines, į darbo rinką orientuotas studijas ir atlieka daugybę įvairių mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros darbų – jie vykdomi 13 institutų, 3 mokslo centruose, 22 laboratorijose. Universitete veikia moderniausias Rytų Europoje Civilinės inžinerijos mokslo centras. Turėdamas daugiau kaip 500 partnerių tarp užsienio aukštųjų mokyklų, VILNIUS TECH suteikia plačias tarptautinių studijų bei praktikų galimybes.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: