Panevėžį kaitino varinės Balkanų aistros

Karštas pietiečių kraujas, ugningas temperamentas pasaulio seniai nebestebina, tačiau kaskart stebėti charakteringų šių kraštų gyventojų ypatumų fragmentus ar klausytis vingrios ir uždegančios muzikos ritmų – tikras malonumas.

Praėjusį penktadienį Panevėžio Laisvės aikštė tapo ypatingu traukos centru ne tik nuolatiniams „Dūdų vasaros“ lankytojams. Atmosferą įmagnetino ir dėmesį prikaustė festivalio svečiai – pučiamųjų instrumentų orkestras „Sandanski“ (Bulgarija, vad. Konstantin Kiryanov). Beje, Sandanski – tai Bulgarijos miestas, 1915 metais pavadintas sukilėlio revoliucionieriaus Janės Sandanskio vardu. Pasirinktas pavadinimas muzikantus įkvepia muzikiniams žygiams: orkestras yra nuolatinis ir ypač mylimas Bulgarijos nacionalinio radijo ir televizijos programų, įvairių švenčių dalyvis.

Jau pirmieji bulgarų muzikos garsai Panevėžyje gausino susirinkusių klausytojų ratą ir iškart laimėjo žiūrovų simpatijas, iššaukdami šypsenas bei susižavėjimo šūksnius. Jaunieji „Sandanski“ orkestrantai stebino savo profesionalumu ir ištverme. Nors veiduose atsispindėjo sunki kelionė iki Lietuvos žemės transportu, jie savo paruoštą programą atliko be natų ir be poilsio.

Neprireikė ir mikrofonų. Koncertas panevėžiečiams ir be jų buvo lyg išbandymas garsu: kalniečių aistra veržėsi per vario instrumentus, tad pirmų eilių žiūrovai ir džiaugsmingai strakaliojantys vaikai temperamentingas melodijas slopino užsispausdami ausis, tačiau svečiams iš Bulgarijos dėkojo plojimais stovėdami.

Rugpjūčio 21 d. 17 val. laukiame Lietuvos muzikos akademijos studentų tūbų ansamblio. Tūba – žemiausią diapazoną apimantis varinių pučiamųjų grupės atstovas, tad nusimato originalus koncertas. Maloniai kviečiame!

Organizatoriai – Lietuvos varinių instrumentų orkestrų asociacija

Renatos Viksvienės nuotr.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: